Hírek
2012. Május 21. 07:01, hétfő |
Belföld
Forrás: STOP / MTI
Informatika és ének-zene írásbelivel folytatódik az érettségi

Hétfőn az informatika és az ének-zene vizsgákkal folytatódnak az írásbelik. A tavaszi érettségi szezon harmadik hetén befejeződnek az írásbeli vizsgák.
Az Oktatási Hivatal MTI-hez eljuttatott tájékoztatása szerint hétfőn informatikából középszinten 1101 helyszínen 26.108 vizsgázó tesz érettségit. Magyarul 1070 helyszínen 25.611, míg hét különböző idegen nyelven (angol, francia, horvát, német, román, spanyol, szerb) 31 helyszínen 497 vizsgázó tesz gyakorlati vizsgát.
Az ének-zene tárgyból középszinten 255 helyszínen 648-an vizsgáznak, ábrázoló és művészeti geometriából középszinten 11 helyszínen 127 vizsgázó ad számot tudásáról. Művészettörténetből középszinten 99 helyszínen 412 vizsgázó (közülük egy helyszínen három vizsgázó olasz nyelven) tesz érettségit.
Kedden francia nyelvből középszinten 205 helyszínen 793-an, emelt szinten 25 helyszínen 577-en vizsgáznak. A francia nyelv írásbeli vizsgája mindkét szinten négy részből áll. Középszinten az írásbeli vizsga időtartama 180 perc, ebből az első rész, az olvasott szöveg értése 60 perc időtartamú, a második rész nyelvhelyesség feladatsorának megoldására 30 perc áll rendelkezésre. A szünet után a 30 perces "hallott szöveg értése" rész következik, végül az íráskészség 60 perc időtartamú feladatsora.
Az emelt szintű írásbeli vizsga teljes időtartama 240 perc. Az előzőekben felsorolt vizsgarészek szerepelnek ugyanabban a sorrendben, de a feladatok megoldására fordítható idő 70, 50, 30, 90 perc. Az íráskészség feladatsorához mindkét szinten használható nyomtatott szótár.
Délután filozófiából középszinten 65 helyszínen 294 vizsgázó tesz írásbelit.
Szerdán olasz nyelvből középszinten 131 helyszínen 498 vizsgázó, emelt szinten 22 helyszínen 365 vizsgázó ad számot tudásáról a nyelvi vizsgák követelményei szerint.
Délután a mozgóképkultúra és médiaismeret vizsgatárgyból középszinten 139 helyszínen 977 vizsgázó (közülük egy helyszínen 15 vizsgázó angol nyelven) tesz írásbeli érettségi vizsgát. A vizsga 180 percig tart. A feladatsor tartalmaz egy DVD-re rögzített, 5-15 perces filmrészletet vagy televíziós műsorrészletet. A vizsga három feladattípusból áll: fogalom- és tárgyismeret; mozgóképi szövegértés; média miniesszé. A vizsgázók semmilyen segédeszközt nem használhatnak.
Lesz még dráma vizsga is, ebből középszinten 46 helyszínen 209 vizsgázó (közülük egy helyszínen három vizsgázó francia nyelven) tesz írásbeli érettségit.
Csütörtökön középszinten 16, emelt szinten tíz kisebb idegen nyelvből vizsgáznak az érettségizők. Délután középszinten a központi követelményekre épülő vizsgatárgyak közül a belügyi rendészeti ismeretek (76 helyszínen 1180-an), a katonai alapismeretek (17 helyszínen 148-an) és a természettudomány (három helyszínen 51-en) vizsgatárgyakból, míg az egyedileg akkreditált vizsgatárgyak közül a csillagászat (egy helyszínen 68-an), a gépírás és információkezelés (egy helyszínen 105-en), a zenei angol, zene angolul (egy helyszínen ketten) vizsgatárgyakból tesznek írásbeli vizsgát az érettségizők.
Emelt szinten belügyi rendészeti ismeretek (20 helyszínen 129-en) és gazdasági ismeretek (kilenc helyszínen 43-an) vizsgatárgyból lesz vizsga.
Az írásbelik zárásaként pénteken a szakmai előkészítő vizsgatárgyak írásbeli vizsgájára kerül sor.
Az írásbeli vizsgákon összesen 10.676 vizsgázó vesz részt, közülük középszinten 794 helyszínen 9294, emelt szinten 162 helyszínen 1382 érettségiző vizsgázik.
MTI / STOP
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 07:53, hétfő | Belföld
Szünetel hétfőn az okmányokkal és járművekkel kapcsolatos ügyfélkiszolgálás a kormányablakokban
2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.