Hírek
2016. Július 23. 15:00, szombat |
Helyi
Forrás: HVG
Ismerje meg az egyetlen embert, aki képes túlélni egy autóbalesetet
Az ausztrál hatóságok egy rendkívül látványos kampánnyal akarják elérni, hogy megszűnjön a baleseti halál az utakon.
Bármennyire is sokat fejlődtek az autók biztonsági rendszerei az elmúlt években, a biztonságérzetünk továbbra is csak szubjektív. Ma már ugyan jóval többet bírnak ki az autók, és sokkal több esetben képesek megóvni az ember épségét, de egy komolyabb ütközésnél minimálisak a túlélési esélyek. Erre szeretné felhívni a figyelmet az ausztrál közlekedésbiztonságért felelős hatóság (TAC) is, így megteremtették az egyetlen embert, aki képes lehet túlélni egy ilyen balesetet.
Graham egy csapatmunka eredménye: Patricia Piccinin művész, Christian Kenfield vezető traumatológiai sebész, valamint David Logan közútbiztonsági mérnök hívták őt életre. A koncepció az volt, hogy megnézzék, hogyan nézne ki az emberi szervezet, ha a balesetek túlélésére lenne kitalálva.
Graham sisakszerű koponyája az extra agy-gerincvelői folyadékkal képes megvédeni az agyát a súlyos ütközéseknél, amiket különböző szalagok is tartanak, hogy ne mozduljon el egy durva erőbehatás esetén sem. Az arca is párnázott, több a szövete és vastagabbak a csontjai.
Nyaka nincs, a szintén extra nagy bordái közé pedig légzsákok nőttek, hogy elnyeljék az ütközési energiát.
A kampánnyal a TAC azt szeretné elérni, hogy hogy a halálos balesetek száma nullára csökkenjen. Az Egészségügyi Világszervezet adatai szerint 2013-ban 1,2 millióan haltak meg az utakon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 09:08, péntek | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi
Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját
Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.
2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi
XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron
2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.
2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi
A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat
A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.
