Hírek
2018. Június 29. 16:26, péntek |
Helyi
Forrás: Adrienn
Isten-keresés a XXI. században
Káprázatos előadásnak lehettek fül- és szemtanúi mindazok, akik június 28-án ellátogattak a Móra Ferenc Művelődési Központba.
A szegedi Liget Társulat tagjai által bemutatott, vérpezsdítő dalokkal és zenékkel aláfestett Godspell című musical tökéletesen bemutatta a vallás jelentőségét és Isten szerepét korunk emberének életében.
Talán nem ilyen előadásra számítottak sokan, amikor elhatározták, hogy megtekintik a produkciót – mindezt elismerte Rónaszéki Gábor, az Ótemplom plébánosa is az előadás végén – mégis mindenki sodródott a XXI. századi fiatalok látásmódjának megfelelően bemutatott bibliai események sorával. A humort sem mellőző, dalokkal és kiváló zenékkel aláfestett mély tartalom mindenkinek mást jelentett, attól függően, ki mennyire jártas a keresztény vallás berkeiben, kiváltképp Máté és Lukács evangéliumában.
Azonban azt is le kell szögezni, hogy aki „laikusként” nézte végig az előadást, az is kellemesen szórakozott a kiváló zenei aláfestésén és a dalok szövegén, nem beszélve a rendkívül találó előadásmódról.
Maga a darab címe is (Godspell) több jelentéssel bír. Így például: evangélium, mely Isten igéje. Ezen túl azonban létezik egy zenei stílus is, amelyben magát az éneklést nevezik godspellnek. Ez tulajdonképpen a négerek által énekelt vallási jellegű dal. A fiatalok istenkereső játékukban pedig a szó minden jelentését összegyúrták: a téma inspirálója Máté és Lukács evangéliuma, a jézusi példázatok és szenvedéstörténet, zenei ihletője pedig a fekete egyházi muzsika.
Maga a darab Jézus és Júdás konfliktusát állítja a középpontba, melyben kettőjük harca kényszeríti erkölcsi állásfoglalásra a tanítványokat.
Mindezt és a Jézus tanításairól szóló evangéliumokat tökéletesen ötvözte produkciójában a Liget Társulat, akik tavasszal már Münchenben és Augsburgban is előadták a németországi magyar közönségnek a darabot.
Az előadás végén pedig azt is megtudhattuk, hogy a társulat - amelynek produkciós vezetője Thorday Attila plébános – tartogat még meglepetést a tarsolyában. Remélhetőleg nekünk félegyháziaknak is! Bízunk ebben főleg azért, mert a társulat egyik tagja a félegyházi születésű Lantos Csaba.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 09:50, kedd | Helyi
Időutazás a Kiskunfélegyházi Városháza tornyában
A szecessziós városháza nemcsak építészeti élmény, hanem egy darabka történelem és bepillantás a város irányításába is.
2026. Május 04. 21:13, hétfő | Helyi
Műszaki állomás gyulladt ki Kiskunfélegyházán
A Csólyosi útra helyi és kecskeméti tűzoltókat riasztottak.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.












