Hírek
2020. December 22. 07:42, kedd |
Helyi
Forrás: F. Adrienn
Javaslatokat tett a 2021. évi költségvetéshez a Veled a Városunkért Egyesület

A Veled a Városunkért Egyesület képviselői 2020. december 18-án sajtótájékoztató keretében ismertették a város 2021. évi költségvetési tervezetéhez tett javaslataikat.
A sajtótájékoztatón Horváth Tamás, Kollár László és Kis-Szeniczey Kálmán képviselők részletezték a benyújtott javaslataik egyes pontjait.
A közterületi fejlesztésekre vonatkozóan az alábbi javaslatokat tették:
- Járdafelújítás a Kossutvárosi Óvoda előtt és a Ficsór József utcában, az idősek otthona és a nappali ellátó közötti szakaszon
- Bajza és a Bessenyei utcák újraaszfaltozása
- Az Apaffy utca teljes szakaszának aszfaltozása
- Az útburkolati hibák, a kátyúzások keretösszegének növelése, a technológiai megvalósítás módosítása
- Molnár telep bekötőútjának rehabilitációja
- A felső az alsó temető belső úthálózatának javítása
- Alsó temető mellett a Molnár B. u-tól a Klapka u-ig járdaépítés, legalább az egyik oldalán az útnak, az alsó temető mellett.
- Mallár köz burkolatának megújítása
- Külterületi utak eredeti szélességben történő megnyitása, a személygépkocsi- és kerékpáros forgalom elkülönítése a traktor sávtól, vízlevezető profilozás és árkok kitisztítása, rekonstrukciója.
Közlekedésbiztonsági fejlesztések:
- Jósika-Bercsényi-Batthyány utcai kereszteződés jelzőlámpával való ellátása
- A város forgalmas gyalogátkelőinek láthatóságának fejlesztése, megvilágítása
- Kossuth utca csatlakozó mellékutcáinak a torkolatához zebrák felfestése 21 helyszín az állomástól a polgármesteri hivatalig.
- A 451-es út és Csanyi út kereszteződést előjelző eszközök kihelyezése, zajkeltő és fényvisszaverő, nagy méretű táblák kihelyezése
- Szentesi úti kerékpárúton közvilágítás kiépítése fotovoltaikus közvilágító testekkel-
- A Bercsényi utcán a forgalomtól elzárt területek kijelölése ott, ahol a lakók ki-és behajtását nehezítik a parkoló gépjárművek
- A kerékpárút hálózat fejlesztése, kül- és belterületen Uniós és hazai pályázatokhoz való csatlakozással. Kiemelt jelentőségű a Bercsényi utca, Csanyi út és az Aranyhegyre, Zöldmező-lakótelepre vezető szakaszokra.
A 2021. évi beruházásokra az alábbi javaslatot tette a Veled a Városunkért Egyesület:
- Önkormányzati és szociális bérlakások lakások számának bővítése, a meglévő állomány korszerűsítésére szánt pénzügyi keret megemelése a 2020 évihez viszonyítva 15 %-al.
- Képalkotó eszköz beszerzése a Város Kórház egészségügyi ellátásának korszerűsítéséért
- Új, korszerű háziorvosi rendelő építésének előkészítése a Petőfi lakótelepen és a Bankfaluban.
- Nyilvános illemhely kialakítása a városközpontban.
- Skate szabadidő park megépítése az extrém sportot kedvelők számára.
- A Móra Ferenc Gimnázium sürgős állagmegóvási munkálataira 10 millió forint biztosítása.
- A zöldfelület gondozás gépparkjának fejlesztése és mindezek szakszerű kezelésére a munkatársak létszámának növelése
A sajtótájékoztatón felvetődött az Oskola utcában felépítendő parkoló kérdése is, melyről a képviselők egyöntetű véleménye az volt, hogy mindenképpen újra kell gondolni a városvezetésnek, hogy valóban érdemes-e óriási összegből lebontani a jelenleg használaton kívüli „föld alatti bunkert”. A képviselők véleménye szerint másképpen is lehetne hasznosítani ezt a pincerendszert, mely nem befolyásolná azt, hogy felette ugyanúgy megépülhessen a tervezett parkoló.
(Képek: Fábián Adrienn)
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 13. 12:41, hétfő | Helyi
"Legyél fény az éjszakában!” – Közlekedésbiztonsági program Kiskunfélegyházán
2025. Október 12. 21:08, vasárnap | Helyi
Csányi József újra megnyerte a polgármester-választást Kiskunfélegyházán
A 2025-ös időközi önkormányzati választáson Csányi József független jelölt ismét bizalmat kapott a kiskunfélegyháziaktól, így továbbra is ő marad a város polgármestere
2025. Október 10. 09:05, péntek | Helyi
Vasárnap rendezik meg a félegyházi állat- és kirakodóvásárt
élegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. október 12., (vasárnap).
2025. Október 09. 22:48, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.