Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2014. December 07. 21:05, vasárnap | Helyi
Forrás: Gulyás Sándor

Jó hazánk megítélése Németországban

Jó hazánk megítélése Németországban

Szentmisével kezdődött december 5-én az Ótemplomi Esték. Az egyházi szertartást követően Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke Hans Kaiser, Türingia tartomány volt miniszterével beszélgetett.

Térségünk országgyűlési képviselője arra volt kíváncsi, hogy a milyen hazánk megítélése Németországban, személy szerint miért kötődik Magyarországhoz a német politikus.

Hans Kaiser bevezetőjében a magyar - német történelem kapcsolódási pontjairól beszélt. Elismeréssel szólt nemzetünk nagy történelmi „teljesítményeiről”. Felidézte egyebek között Magyarország szerepét a berlini fal leomlásában és a határnyitásban. Elmondta, kedveli a magyar kultúrát és a történelmet. Rendkívül érdekesnek tartja hazánkat, és szeret itt élni.

Hans Kaiser kifejtette, nagyon nagy tisztelettel adózik Magyarország utóbbi években nyújtott teljesítményének. Külön kiemelte munkaerőpiac terén elért eredményeket, a gazdasági növekedés mértékét. Mint mondta, a három százalék európai vonatkozásban a legjobbak közé sorolható. Példaként hozta fel Németországot, ahol ez a mutató alig haladja meg az egy százalékot.

A mesterségesen gerjesztett negatív médiakampány ellenére jó hazánk megítélése Németországban. A magyar alaptörvényt és a sajtó szabályzását jónak, az európai értékeknek megfelelőnek tartja, hisz összhangban van az európai jogokkal – hangsúlyozta a német politikus.

Fotó: Szász András

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

2025. április 6. - Nagyböjt 5. vasárnapja

2025. Április 06. 08:14, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2025. április 6. - Nagyböjt 5. vasárnapja

2025. Április 04. 12:12, péntek | Helyi

Ma 17 órától 2 hétre megnyitjuk a Kőrösi utcát a forgalom előtt

Kedves Félegyháziak!

2025. Április 04. 10:32, péntek | Helyi

Makulátlan makettek a NAV-tól

A korábbi alkalmakhoz hasonlóan most is lehetőség nyílik összerakható maketteket, illetve modelleket vásárolni a NAV következő árverésén.