Hírek
2012. Január 03. 14:22, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Jobb 'osztályzatot' kaphat a MOL mint a magyar állam
A Molnak akár a magyar államnál is jobb adósminősítése lehet.
A Standard & Poor's a minap megerősítette az olajcég besorolását, utalva arra, hogy a jelenlegi osztályzata akkor is fennmaradhat, ha a ház tovább rontaná Magyarország megítélését.
Közben hat százaléknyi MOL pakett keres magának új gazdát, miután arab tulajdonosai pénzzavarba kerültek. Az iraki-kurdisztáni kutatási területekről érkező hírek pozitívak, de még mindig nagyon távoli a kereskedelmi hasznosítás lehetősége. A magyar olajtársaság Kurdisztánban 100 millió dolláros, kb. 25 milliárd forintos beruházást jelentett be a megnövelt kutatási, próbatermelési program keretében, ezzel együtt az egyik tesztkúton felfüggesztette tevékenységét.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben
A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben
2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld
A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid
A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben
