Hírek
2018. Szeptember 05. 13:17, szerda |
Helyi
Forrás: Adrienn
Jövőre 8 osztály kezdheti a tanévet a Constantinum új iskolaépületében
Ma (szeptember 5-én) ünnepélyes keretek között helyezték el a Constantinum Intézmény új iskolaépületének alapkövét a Jókai u. 3. sz. alatt.
A Jókai u. 3. sz. alatt fog megépülni előreláthatólag jövő év szeptemberére a Miasszonyunkról Nevezett Kalocsai Iskolanővérek Társulatának fenntartásában működő kiskunfélegyházi Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégiumának egy 8 tantermes iskolaépülete. Az itt lebontásra került épület homlokzata XX. század eleji mezővárosi lakóépület tégla homlokzata városi szintű emlékműnek minősül, ezért a leendő iskolaépületnek szerves részét fogja képezni összekapcsolva ezzel a múltat, a jelent és a jövőt.
Az új épület 4 szintes lesz: egy alápincézett rész, földszint, valamint I. és II. emelet lesz kialakítva, melyeket lépcsőház és lift fog összekapcsolni.
A téglalap alakú komplexumnak 1 főbejárata lesz, ezen kívül egy udvarra nyíló kijárat szerepel a tervekben. A régi rész főbejárata gazdasági bejáratként fog funkcionálni. A telken fennmaradó közel 900 m2-es területen zöldfelület és a diákok sport- és mozgásigényét kielégítendő sportudvar és játszóudvar kerül kialakításra – tudtuk meg Seres Tibortól, az ELŐ-SZER KFT ügyvezető-igazgató helyettesétől az alapkő letételének ünnepségén.
- Nehéz szavakba önteni azt az örömöt, melyet a Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégiumán Móra Ferenc Általános Iskolai tagintézményének alapkő letétele jelent számunkra. Napjainkban, amikor értékválságokat tapasztalunk körülöttünk, lelkünk mélyén biztos ponthoz szeretnénk kötődni – mondta Mindák József a Constantinum Intézmény vezetője az ünnepségen. Majd így folytatta: Jó az Úrban bizakodni, mert ő tudja, hogy mire van szükségünk és segít a szorongások idején is. Fenntartónk Isten szolgálatában állva nagyon jó és bölcs gazdaként nyújtott segítő kezet, amikor felmerült annak az igénye és szüksége, hogy iskolánk épület komplexuma bővítésre kerüljön.
A fenntartó intézmény mellett beszédében az igazgató köszönetet mondott városunk elöljáróinak, az ELŐ-SZER KFT. vezetőségének és dolgozóinak, Bakos Ferencnek a közbeszerzési eljárás vezetéséért, Riskó Zoltán projektvezetőnek, valamint Csabai Csaba műszaki ellenőrnek a szakmai munkáért. Az igazgató szavait követően Dávid Bernadett a Miasszonyunkról Nevezett Kalocsai Iskolanővérek Társulatának általános főnöknője szólt a megjelentekhez.
A beszédeket követően Csányi József polgármester és Dávid Bernadett az iskolanővérek képviseletében elhelyezte a Constantinum Intézmény adatait tartalmazó időkapszulát és az új intézmény alapkövét, melyet Máriás Ferenc az ELŐ-SZER KFT műszaki vezetője rögzített.
Az eseményt a Constantinum Intézmény 4. osztályos tanulói mezőföldi néptáncokkal színesítették. (Felkészítő tanáruk: Kátai Tibor)
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 09:08, péntek | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi
Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját
Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.
2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi
XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron
2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.
2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi
A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat
A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.












