Hírek
2016. December 15. 10:38, csütörtök |
Helyi
Forrás: Adrienn
Karácsonykor is gyógyulásunkért fáradoznak
Városunk Kórházának duplán ünnep volt december tizennegyedike, mert a megújult épületrészben tarthatták meg a Karácsonyi Ünnepségüket.
Körtvélyessy András, a félegyházi kórház vezetője megköszönte a dolgozók egész éves munkáját és azt a mérhetetlen kitartást, mellyel 2016-ban – a legszélsőségesebb körülmények között is – lelkiismeretesen végezték tevékenységüket. Elismeréssel szólt az egyes osztályok munkatársairól, hiszen a mostoha körülményekből sajnos mindenkinek kijutott ebben az évben.
„Most már azt a két hetet kibírjuk, ami hátravan addig, míg birtokba vehetjük ezt a gyönyörű helyet és megkezdődhessen végre minőségi környezetben a gyógyítás.”- mondta a kórház igazgatója a megjelenteknek. Örömmel konstatálta azt is, hogy ezúttal városunk önkormányzata is képviseltette magát a karácsonyi rendezvényen Balla László alpolgármester személyében. Kihasználva az alkalmat, köszönetet mondott azért, hogy városunk vezetése 18 millió forinttal támogatta a kórháznak azon törekvését, hogy csökkenjen a várólista és ne menjenek el az orvosok máshová.
Ezt követően az igazgató beszámolt a kórházban zajló idei változásokról: „A kórház 2016-ban történt fejlődésének legfontosabb eredménye az, hogy itt állhatunk. Ezenkívül május 21-én volt egy Richter Egészségnap, melynek eredményeként 6,1 M Ft-tal bővülhetett a kórház eszköztára” – közölte az egybegyűlt ünneplőkkel.
A részletes beszámolót követően Balla László alpolgármester osztotta meg gondolatait, majd Hatvani Zsófia református lelkész adott útmutatást a szeretet mindennapokban történő megéléséhez a kórház dolgozóinak.
Az esemény zárásaként kerültek kiosztásra az egyes osztályok karácsonyi ajándékai, valamint az évről-évre megrendezésre kerülő osztályok közötti verseny győztesének - Krónikus Belgyógyászat "C" részleg kollektívájának - járó emlék plakett.
Az karácsonyi ünnepséget a Kiskun Alapfokú Művészeti iskola tanárainak és növendékeinek, valamint a Zenebarátok Kórusának szívet melengető előadása tette bensőségessé és meghitté.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 09:50, kedd | Helyi
Időutazás a Kiskunfélegyházi Városháza tornyában
A szecessziós városháza nemcsak építészeti élmény, hanem egy darabka történelem és bepillantás a város irányításába is.
2026. Május 04. 21:13, hétfő | Helyi
Műszaki állomás gyulladt ki Kiskunfélegyházán
A Csólyosi útra helyi és kecskeméti tűzoltókat riasztottak.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.












