Hírek
2024. Október 23. 17:23, szerda |
Belföld
Forrás: bacsmegye.hu
Kecskeméten írták alá a megállapodást: a magyar Gripenek jövőre is védik Szlovákia légterét

A közös védelmi képességek fejlesztése és a kölcsönös támogatás elengedhetetlen a stabilitás megőrzéséhez Közép-Európában
- mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf, honvédelmi miniszter a Robert Kaliňák szlovák miniszterelnök-helyettessel folytatott kétoldalú tárgyalása után, Kecskeméten.
Mindaddig, amíg Szlovákia újjá nem építi saját nemzeti vadászgép-képességét, Magyarország továbbra is elkötelezett a szomszédos ország légtérrendészeti feladataiban való részvétel mellett – jelentette ki a tárcavezető a minisztérium közleménye szerint.
Elmondta, hogy Magyarország 2024-ben közreműködik Szlovákia légtérrendészeti feladatainak ellátásában, és a Robert Kaliňák szlovák védelmi miniszter, valamint az általa Kecskeméten aláírt megállapodás értelmében 2025-ben is részt vesz a Magyar Légierő Szlovákia légterének védelmében.
A honvédelmi miniszter hangsúlyozta: Magyarország ezzel a NATO és az Európai Unió egészének biztonságához is hozzájárul. Hozzátette: a közös védelmi képességek fejlesztése és a kölcsönös támogatás elengedhetetlen a közép-európai térség stabilitásának megőrzéséhez. Emlékeztetett arra, hogy a Magyar Légierő korábban több alkalommal hajtott végre feladatot a szlovák légtérben mind éles, mind gyakorló riasztás keretében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 05. 07:43, kedd | Belföld
Tavaly megduplázódott a hulladékudvarokban leadott újrahasznosítható hulladék
Egyre többen használják a hulladékudvarokat, tavaly több mint dupla annyi újrahasznosítható hulladékot adtak le az emberek, mint egy évvel korábban -
2025. Augusztus 04. 07:54, hétfő | Belföld
Zömében napos és egyre melegebb idő várható a héten
A hét elején még több helyen lehet felhős az idő, később aztán napos és egyre melegebb időre számíthatunk - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. Augusztus 04. 07:53, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj helyszínén bejelentette: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes.
2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért
Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.