Hírek
2016. Május 29. 08:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: - szerk. -
Kedvesek és olcsók
Egyes állatmenhelyeken ingyen vagy jelképes összegért lehet kisállathoz hozzájutni.
Melyek azok az apró szobatársak, amelyek olcsón beszerezhetők és nem drága a tartásuk sem? Most ezek közül ajánlunk néhányat.
Gekkó
Olcsón kapható a kisállat-kereskedésekben és bőven megfelel neki egy műanyag terrárium, kevés homokkal az alján. A „berendezés” néhány faág, apróbb szikla. Már csak egy kis teljesítményű izzólámpába kell beruházni, amelynek hője elegendő, hogy melegen tartsa a terráriumot. A gekkó kedvenc ételei – férgek és egyebek – tényleg fillérekbe kerülnek.
Tengeri malac
Ha valaki először tart otthonában emlősállatot – erre a célra kiváló. Mókás kis állt, azonban csak párban érzi jól magát, tehát még egy azonos nemű állatot célszerű beszerezni. Ketrecre van szüksége, néhány házilag is elkészíthető játékra. A számára fontos zöldséget akcióban érdemes vásárolni. Az alom nagy kiszerelésben fajlagosan nagyon olcsó.
Hörcsög
Olcsó állat és főleg kisebb gyerekek számára jó választás. Felszerelése nem drága. Egyes hörcsögök – például a törpehörcsög – erősen igénylik a társaságot, ezért inkább párban tarthatók. A höriket a tengeri malacokhoz hasonlóan évente egyszer meg kell mutatni a doktornak. Nem jelentős költség. Persze más a helyzet, ha egy beteges példányt sikerült kifogni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 09:50, kedd | Helyi
Időutazás a Kiskunfélegyházi Városháza tornyában
A szecessziós városháza nemcsak építészeti élmény, hanem egy darabka történelem és bepillantás a város irányításába is.
2026. Május 04. 21:13, hétfő | Helyi
Műszaki állomás gyulladt ki Kiskunfélegyházán
A Csólyosi útra helyi és kecskeméti tűzoltókat riasztottak.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
