Hírek
2011. November 23. 15:43, szerda |
Sport
Forrás: mno.hu/MTI
Késik Kubica visszatérése

Biztosan kihagyja a jövő évi Forma–1-es szezon elejét Robert Kubica, a Renault-istálló lengyel versenyzője, aki februárban súlyos ralibalesetet szenvedett.
Csapata a szerdai közlése szerint reménykedett abban, hogy már az idénynyitó futamtól első számú pilótaként számíthat rá – a 2012-es felkészülési programot rá is tervezte –, de felépülése a vártnál lassabban halad.
Riccardo Ceccarelli, Kubicát a szerencsétlenség után kezelő orvos egy olasz regionális televíziós csatornának október közepén azt mondta, a cél továbbra is az, hogy a 26 éves pilóta ismét beülhessen a Forma–1-es autóba, ehhez azonban még időre van szüksége. „A csapatban természetesen most mindenki csalódott – fogalmazott Eric Boullier, az istálló vezetője. – Nem azzal számoltunk, hogy Robert nem vezethet Ausztráliában. Ezzel együtt érett döntést hozott” – utalt arra, hogy ez ügyben Kubica határozott.
„Annak ellenére, hogy az elmúlt hetekben keményen készültem, úgy látom, nem biztos, hogy készen állok a 2012-es szezonra” – indokolt közleményben Kubica.
A pilóta február 6-án, egy olaszországi raliviadalon szenvedett súlyos balesetet, a karját, a lábát és a kézfejét többször meg kellett operálni, 11 hétig kórházban volt. A rehabilitáció alatt többször hangsúlyozta, hogy jövőre ismét szeretne versenyezni.
Kubica helyét a Renault-nál a német Nick Heidfeld vette át az idén, akit a Belga Nagydíj óta a brazil Bruno Senna helyettesít. A csapatvezetés vele, az orosz Vitalij Petrovval és a francia–svájci tesztpilótával, Romain Grosjeannal tárgyal majd a lehetséges szerepvállalásról.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 07:57, hétfő | Sport
Wimbledon - Sinner a férfi bajnok
A világelső Jannik Sinner nyerte meg a férfi egyest a wimbledoni teniszbajnokságon, mivel a vasárnapi döntőben szetthátrányból fordítva, négy játszmában legyőzte a címvédő Carlos Alcarazt.
2025. Július 14. 07:52, hétfő | Sport
Klubvilágbajnokság - A Chelsea megállította a döntőben a PSG-t
A Chelsea nyerte az első, 32 csapatosra bővített labdarúgó-klubvilágbajnokságot, mivel vasárnap a New York-i döntőben 3-0-ra legyőzte a Paris Saint-Germain együttesét.
2025. Július 14. 07:51, hétfő | Sport
Szoboszlai gólpasszt adott, Kerkez bemutatkozott a Liverpool első felkészülési mérkőzésén
Szoboszlai Dominik gólpasszt adott, Kerkez Milos pedig bemutatkozott a Liverpool labdarúgócsapatában a másodosztályú Preston North End vendégeként 3-1-re megnyert felkészülési mérkőzésen.