Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2016. Március 11. 15:00, péntek | Helyi
Forrás: egyazegyben.com

Készíts kaspót magad!

Készíts kaspót magad!

A legnagyobb növényeidet is lesz hová tenni. Egy vödör, egy törököző és némi cement kell csak hozzá!

A nagyméretű virágkaspók ára még akciósan is horribilis! Készítsd el inkább te magad!

Vegyél elő egy vödröt, állíts a feje tetejére. Borítsd be egy rossz törölközővel. A végeit meghagyhatod eredeti formájukban, de körbe is vághatod a vödör mentén.

Készíts híg cementes habarcsot (cement + víz elkeverve).

Óvatosan, lassan öntsd rá a törölközőre. A vödör tetején simítsd el a cementet, hogy stabilan álljon majd a földön.

Ha a vödröket valamivel megemeljük, akármilyen magas kaspónk is lehet! Szépen megmutatkozik az anyag esése!

A hőmérséklettől függően pár óra alatt meg is köt a cement! Ekkor már nyugodtan felfordíthatod a kaspódat, majd óvatosan vedd ki belőle a vödröt. Hagyd még száradni egy kicsit. Utána jöhet az ültetés! Töltsd meg földdel, és ültesd bele a kedvenc virágaidat!

Jó tanács: a munkafelületet terítsd le fóliával!

Ha van kedvünk, betonfestékkel színezhetjük is!

Extra tipp: még képlékeny állapotban készíthetsz mozaikot a cementes felületre. Kavicsokkal is különleges textúrát adhatsz a virágtartódnak. Jó alkotást mindenkinek!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 09:08, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi

Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját

Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.

2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi

XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron

2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.

2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi

A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat

A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.