Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2017. Augusztus 19. 12:04, szombat | Helyi
Forrás: KEOL

Két félegyházi munkáját is állami kitüntetéssel jutalmazták

Két félegyházi munkáját is állami kitüntetéssel jutalmazták

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere állami kitüntetéseket és szakmai díjakat adott át augusztus 20-a alkalmából a Pesti Vigadóban.

A tárca vezetője nemzeti ünnepünk alkalmából Magyar Érdemrend Középkereszt, Magyar Érdemrend Tisztikereszt, Magyar Érdemrend Lovagkereszt, Magyar Arany Érdemkereszt, Magyar Ezüst Érdemkereszt, Magyar Bronz Érdemkereszt állami kitüntetéseket, valamint Móra Ferenc-, Pauler Gyula-, Szinnyei József-díjakat adott át - számolt be a jeles eseményről a KEOL intenetes hírpotál.

A Bács-Kiskun megyei kitüntetettek

Kimagasló tevékenysége elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

DR. CSAPI GÉZA, Kecel város nyugalmazott gyógyszerésze, a Magyar Gyógyszerészi Kamara Bács-Kiskun Megyei Szervezete Etikai Bizottságának tagja,

HAJAGOS CSABA, a Kecskeméti Katona József Múzeum Történeti-Néprajzi Osztályának történész-muzeológusa, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága és a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézet Vidéktörténeti Témacsoportjának megbízott tudományos kutatója (ő közlekedési balesete miatt - amelyben szerencsére nem sérült meg - később veszi majd át az elismerést)

DR. LUCHMANN ZSUZSANNA, a Kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskola tanára,

MAKÁNYNÉ ÓVÁRI ÉVA, a Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója,

TÓTH VIKTOR gyémántdiplomás gépészmérnök, okleveles gazdasági mérnök, a Magyar Kosárlabda Szövetség Elnökségének örökös tiszteletbeli tagja,

Magas színvonalú szakmai munkájáért Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át:

ANDRÁSI SZABOLCSNÉ, a Kiskunhalasi Református Kollégium Központi Általános Iskola igazgatóhelyettese, pedagógusa,

Kiemelkedő tevékenysége elismeréseként Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

ENGERT JAKABNÉ, a Bács-Kiskun Megyei Kórház Humánpolitikai Osztályának vezetője, Kecskemét város önkormányzati képviselője,

SZALONTAI OTTÓNÉ, a jászszentlászlói Szent László Óvoda és Bölcsőde intézményvezető-helyettese,

(A szerkesztő megjegyzése: mivel az Országos Sajtószolgálat több kitüntetetnél nem írta ki a települést, ahol él, ezért - korábban is előfordult ilyen - elképzelhető, hogy lemaradt valaki Bács-Kiskun megyéből a listánkról. Ebben az esetben kérnénk, hogy jelezze és azonnal pótolni fogjuk a hibát)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 09:08, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi

Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját

Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.

2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi

XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron

2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.

2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi

A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat

A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.