Hírek
2011. Július 27. 07:21, szerda |
Belföld
Forrás: HírTV
Kétezer munkáltatót keresnek fel

Felmérés indul Baranya megyében a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatásáról. Az Európai Unió Szociális Alapja által támogatott kutatásban 2000 munkáltatót keresnek fel.
A Baranya Megyei Bíróság 13 megváltozott munkaképességű dolgozót foglalkoztat. Stelzámer Ottó elnökhelyettes szerint az igazságszolgáltatás speciális terület, de itt is vannak olyan munkakörök, ahol tudnak fogyatékkal élőket alkalmazni.
A pécsi Fogd a Kezem Alapítványnál 35 fogyatékkal élő dolgozik. Gyertyaöntéssel foglalkoznak, rokkantnyugdíjuk mellett havi 30-40 ezer forintot tudnak így keresni.
A Speciál Pécs Klaszter azt méri fel, hogy a vállalkozások mennyire nyitottak arra, hogy megváltozott munkaképességű embereket foglalkoztassanak. A kutatást az Európai Unió szociális alapja támogatja.
Az Európai Unió célja, hogy 2020-ig a megváltozott munkaképességűek 75 százaléka el tudjon helyezkedni. Magyarországon ez az arány jelenleg a 20 százalékot sem éri el. A kormány a Széll Kálmán-tervben megfogalmazottak szerint a többi között adókedvezményekkel segítené, hogy a fogyatékkal élők is munkába állhassanak. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld
ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése
Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése
2025. Április 18. 09:46, péntek | Belföld
NAV: érdemes minél előbb kiegészíteni bevallásukat azoknak, akiknek visszajár adó
2025. Április 18. 09:45, péntek | Belföld
Meteorológia: Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fok volt csütörtök délután
Csütörtökön először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon ebben az évben a 30 Celsius-fokot - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2025. Április 18. 09:44, péntek | Belföld
Kora nyárias időjárás várható a húsvéti hosszú hétvégén
Nagypénteken még több hullámban várható zápor, zivatar és a hőmérséklet is kissé visszaesik, de ezt követően nagyrészt napos, kora nyárias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén, 20-26 Celsius-fok feletti maximumokkal