Városlista
2026. február 4, szerda - Ráhel

Hírek

2020. Szeptember 28. 09:02, hétfő | Kék hírek
Forrás: mti/fotó: mti

Kétszáznál több határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén

Kétszáznál több határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén

235 határsértő ellen intézkedtek a rendőrök és katonák péntektől vasárnapig - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.

A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 60, szombaton 97, vasárnap 68 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel, és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron. A román határszakaszon tíz embert fogtak el.

Az elmúlt héten az ország területén 580 határsértőt tartóztattak föl, és kísértek vissza. A megelőző héten - szeptember 14-étől 20-áig - ez a szám 724 volt. A román és horvát határszakaszon 43 embert fogtak el az elmúlt héten. Embercsempészés miatt három gyanúsított ellen indult eljárás - derül ki a rendőrségi összesítésből.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 04. 14:00, szerda | Kék hírek

Ötmillió forint értékű marihuána

Újabb két feltételezett drogkereskedőt fogtak el a fővárosi nyomozók.

2026. Február 04. 11:00, szerda | Kék hírek

Üres teásdoboz érkezett a márkás cipő helyett

Befejezték a nyomozást azzal a fiatal férfival szemben, aki az elmúlt hónapokban több embert is megkárosított különböző online adásvételi csoportokban elkövetett csalásokkal.

2026. Január 30. 13:44, péntek | Kék hírek

Bekábszerezve lövöldözött Balatonszepezden

A Veszprémi Járási Ügyészség indítványára elrendelte a bíróság annak a 60 éves férfinak a letartóztatását, aki január 28-án este kábítószer hatása alatt lövöldözött a balatonszepezdi házának udvarán.