Városlista
2025. április 18, péntek - Andrea

Hírek

2020. Március 26. 15:08, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Kezdődik a szúnyogirtás a Balatonnál

Kezdődik a szúnyogirtás a Balatonnál

Elrendelték az első szúnyoggyérítést a Balatonnál

Időben el kell kezdeni a védekezést, főleg az enyhe időjárás miatt, így március 30. és április 1. között lesz az idei első biológiai légi szúnyoggyérítés közel 2200 hektárnyi területen - közölte Lombár Gábor, a balatoni szúnyogirtás koordinálásban részt vevő Balatoni Szövetség (BSZ) elnöke az MTI-vel csütörtökön.

A kezelés a parti területekre és a háttérterületek időnként víz alá kerülő mocsaras, nádas részeire koncentrál környezetkímélő biológiai módszerrel. Rossz idő estén a beavatkozás április 2-3-ára tolódik.

Lombár Gábor kifejtette, a korábbi évek gyakorlatának megfelelően a Balatonnál az elő és utószezonban a BSZ, a főszezonban az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) végezteti a szúnyogirtást, állva annak költségeit is. Az első biológiai beavatkozás mintegy 25 millió forintba fog kerülni, az érintett 47 balatoni önkormányzat zömmel már befizette a lakosságarányosan ráeső részt.

Lombár Gábor kiemelte, idén jelentős változást hoz, hogy az unióban betiltották a szúnyogirtó szerek többségét, és nem lehet több légi kémiai szúnyoggyérítést végezni a Balatonnál. Két földi kijuttatásra engedélyezett szerrel végezhető majd kémiai beavatkozás, ami előrevetíti, hogy az irtás várhatóan nem lesz olyan hatékony, mint eddig – mondta.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 18. 09:37, péntek | Belföld

Nagy István: újabb szarvasmarhatelepen igazolták a ragadós száj- és körömfájás vírusát

Újabb szarvasmarhatelepen igazolták a ragadós száj- és körömfájás vírusát, a létesítményt zár alá vették, kezdődik a felszámolás - jelentette be a közösségi oldalán az agrárminiszter.

2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld

Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport

A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.

2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld

Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség

Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.