Városlista
2025. május 24, szombat - Eszter

Hírek

2023. Május 09. 06:40, kedd | Belföld
Forrás: mti

K&H ifjúsági index: 182 ezer forintra nőtt a fiatal magyarok átlagos jövedelme

K&H ifjúsági index: 182 ezer forintra nőtt a fiatal magyarok átlagos jövedelme

A húszas éveikben járó fiatal magyarok átlagos nettó személyes jövedelme 2023 első negyedévében 182 ezer forintot tett ki, egy év alatt 40 ezer forinttal, több mint 28 százalékkal nőtt, ugyanakkor a korosztály több mint 13 százalékának semmilyen jövedelme nincs, míg 11 százalékuk több mint 400 ezer forintból gazdálkodhat - ismerteti a K&H ifjúsági indexéhez készült jelentés, amelynek megállapításairól a K&H csoport hétfőn közleményben tájékoztatta az MTI-t.

A 19 és 29 év közötti fiatalok pénzügyi helyzetét vizsgáló elemzés szerint az elmúlt három évben hullámzó volt a korosztályhoz tartozó fiatal magyarok személyes havi nettó jövedelme, és nagyok az egyéni különbségek is.

A 2020. első negyedévi mérés szerint 131 ezer forint volt a vizsgált korcsoport nettó személyes jövedelme, amely 2021. első három hónapjára 123 ezer forintra csökkent, egy évvel később pedig 141 ezer forintra emelkedett.

A felmérésből kiderül, hogy a válaszadók 14 százaléka 50 ezer forintnál kisebb havi jövedelemről számolt be, 9 százalékuk 50-74 ezer, 5 százalékuk pedig 75-99 ezer forinttal rendelkezik. A vizsgált korosztályban tehát 10-ből 4-en kevesebb mint 100 ezer forintból gazdálkodhatnak egy-egy hónapban.

Az elemzők hozzátették: a korosztály 11 százaléka viszont több mint 400 ezer forint személyes jövedelemre tesz szert havonta.

A férfiak 214 ezres, a nők 148 ezres átlagos jövedelemről számoltak be. A 19-25 évesek átlagos 175 ezer forintos bevételével szemben a 26-29 éveseké már 193 ezer forintot tesz ki.

A K&H ifjúsági index, a K&H Egészséges Társadalomért Alapítvány megrendelésére készült. A reprezentatív online kérdőív 500 fiatal megkérdezésével készült február 13-17. között.

Címkék: bér, fizetés, jövedelem

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 24. 07:33, szombat | Belföld

HM: látványos bemutatók és szórakoztató programok lesznek a Városligetben a hétvégén

Különleges programokkal várják most hétvégén a Városligetben mindazokat, akik testközelből szeretnének megismerkedni a honvédelemmel; a honvédelem napja és a gyermeknap programjai minden korosztály számára felejthetetlen élményt ígérn

2025. Május 24. 07:30, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az idei év végére elkészül a Budapest-Belgrád vasútvonal modernizálása

Az idei év végére elkészül a Budapestet Belgráddal összekötő vasútvonal modernizálása, a két ország fővárosa így gyakorlatilag karnyújtásra kerül egymástól

2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld

NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett

Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.

2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld

Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell

A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon