Hírek
2020. Május 24. 09:36, vasárnap |
Helyi
Forrás: delmagyar.hu
Ki korán kel, az strandolhat
A jelenlegi szabályozás alapján befogadóképességük töredékét hasznosíthatják csak a strandok, így azonban jelentős bevételkieséssel kell számolniuk...
...a vendégeknek pedig azzal, hogy ha későn érkeznek, már nem jutnak be.
Több üzemeltető is azt mondta, bíznak benne, hogy a főszezonra változnak majd ezek az előírások.
Ha a főszezon kezdetéig nem változtatnak a most érvényben lévő szabályozásokon, nehéz helyzetbe kerülhetnek a strandok és a strandolni vágyók egyaránt. A jelenlegi előírások szerint a medencékben 4, a fürdők területén pedig 16 négyzetméternyi helyet kell biztosítani minden vendég számára. Ez jelentősen korlátozza a befogadóképességet, egyes strandok esetében akár a normál kapacitás 30 százalékára is lecsökkenhet az eladható belépők száma, ami jelentős bevételkiesést jelent számukra. Ráadásul emiatt egy meleg nyári napon akár már reggel ki kell majd tenni a megtelt táblát. Több Csongrád megyei fürdőnek is elküldtük kérdéseinket, a delmagyar.hu internetes hírportál utánajárt, hogyan tervezik kezelni ezt a helyzetet.
Bízunk benne, hogy mire bejön a nagy meleg, lazítanak a szabályokon.
– A Szent Erzsébet Mórahalmi Gyógyfürdőben a bevezetett biztonsági intézkedéseket maradéktalanul betartjuk. Így lesz ez a nyári időszakban is, de mivel a szakmai állásfoglalások gyakran napi szinten változnak, korai lenne bármit elhamarkodottan kijelenteni a nyárra vonatkozóan – fogalmazott Farkas Gábor fürdővezető.
Ebben bíznak Hódmezővásárhelyen is.
– A terület hatalmas, így a befogadóképességgel nincs gond, egyelőre azonban csak 3 medencét tudunk üzemeltetni, és ezeknél is van létszámkorlátozás. Ez a mostani forgalomnál még nem jelent problémát, de bízunk benne, hogy mire bejön a nagy meleg, lazítanak a szabályokon – mondta Veres Csilla, a Török Sándor Strandfürdő ügyvezető igazgatója.
A Napfényfürdő Aquapolis is nehéz helyzetben van, hiszen jelenleg csak a SZUE üzemelhet, az éppen ma nyit a nagyközönség előtt. Az előírások alapján azonban 1500 helyett csak hatszáz vendéget fogadhatnak, ebben pedig benne vannak a szállóvendégek is.
Az algyői Borbála fürdő helyzete még rosszabb, hiszen a jelenlegi jogszabályok mellett nem is nyithat ki. A fedett rész nem üzemeltethető, a szabadtéri medence pedig nem vízforgatós, így szintén nem használható.
A legoptimálisabb rendszert jelenleg a sportuszoda működteti: mivel csak kétórás úszójegyet lehet vásárolni online elővételben, viszonylag gyorsan cserélődhetnek a vendégek, így aki akar, valószínűleg be tud majd jutni. Strandolni idén valószínűleg a Szikin lehet majd legkönnyebben: ott 2200 főben maximálták a létszámot, ennyien viszont nem is szoktak egyszerre ott lenni.
Címlapfotó: Löffler Péter (delmagyar.hu)
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 02. 14:46, kedd | Helyi
Kiskunfélegyházán tartott fogadóórát Lezsák Sándor országgyűlési képviselő
November 27-én került sor Bács-Kiskun Vármegye 4. számú választókerületének országgyűlési képviselője soron következő fogadóórájára.
2025. December 01. 09:03, hétfő | Helyi
Három versenyen értek el sikereket a félegyházi birkózók az elmúlt hétvégén
A Bárány-Almási család gyermekei közül a legkisebb is felnőtt nagyobb testvéreihez és már róla is elmondható, hogy Magyarország bajnoka.
2025. November 29. 21:18, szombat | Helyi
Bemutatták Lezsák Sándor legújabb művét a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban
November 27-én, csütörtökön mutatták be Lezsák Sándor: Habcsók című művét a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.
2025. November 29. 13:25, szombat | Helyi
Tornaszobát avattak a Gátéri Liget Óvodában
Ünnepélyes keretek között adták át csütörtök délután a Gátéri Liget Óvoda új tornaszobáját.
