Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2017. Május 05. 07:15, péntek | Belföld
Forrás: mti

Kihirdették a Terézanyu pályázat idei nyerteseit

Kihirdették a Terézanyu pályázat idei nyerteseit

A leküzdhetetlen depresszióról, bántalmazott gyermekkorról vagy tabunak számító szexuális zavarról vallottak többek között az idei Terézanyu pályázat írásai, amelyek alkotóit csütörtökön díjazták Budapesten.

A 8. Terézanyu pályázatra idén személyes bátorságról, merész döntésekről, vakmerő változtatásokról vagy éppen a próbálkozásról, vágyakozásról szóló női történeteket, "egyperces" videókat vártak.

A szervezők MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a zsűri 13 pályázót díjazott a 320 beérkezett alkotás közül, amelyeket Izlandtól Hollandián át Erdélyig küldtek be a 14 és 84 év közötti nők. A nyerteseket a zsűri tagjai, Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. kommunikációs vezetője, Dobó Kata színésznő, Pásztor Anna énekesnő, Nagy Tímea olimpikon és Rácz Zsuzsa író választották ki.

A fődíjat Tóth-Zsiga Borbála nyerte, aki gyermekkora óta tartó depressziójáról írt megrendítő őszinteséggel, második a saját gátjairól mesélő Köves Andrea lett, a harmadik helyezettnek járó elismerést pedig Baksa Anna vehette át, aki egész életét behálózó, változó természetű, majd rákban végződő félelmeiről írt. Köves Béláné az Örökifjú díjat kapta írásáért, amelyben egy életét újrakezdő anya, majd segítő szakemberré váló nő történetét tárja az olvasók elé, a Nők Lapja Psziché különdíjasa pedig Kunsági Raffer Gabriella lett, aki a családjában örökletesnek gondolt alkoholizmus tabuját döntötte le. Az első alkalommal odaítélt Nők Lapja Évszakok különdíjat a Hollandiában élő Weijters-Répási Márta kapta, aki pályázatában vastagbél-rákkal diagnosztizált férjének ápolása körüli nehézségeket és három gyermekének nevelését mesélte el.

A megszégyenítésre adott választ a 14 éves Riczu Sára, akit Őstehetség díjjal ismerte el a zsűri, a Főnix madár díjat pedig az 59 éves Nagy Éva kapta, aki a semmiből építette fel életét több alkalommal is. A saját szexualitásáról zavarba ejtő őszinteséggel író Magasházi Virág történetéért Csendtörő díjat kapott, a családon belüli erőszak és a gyermekbántalmazás témájában valló Babity Mária a Rettenthetetlen díjat kapta.

Idén Hősnő díjat a szintén tabunak számító, funkcionális meddőséget bemutató írásáért Békési Tímea vehetett át, a Richter a Nőkért díjat pedig a fél szemére szinte vak, de hiányosságai helyett lehetőségeire koncentráló Lázár Eszter táncművész, tervezőgrafikusnak ítélte a zsűri.

Az egyperces videók között Tóth Kata rákkal való megküzdésre buzdító alkotását jutalmazták elismeréssel.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld

Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld

Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak

Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld

Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág

A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben