Hírek
2013. December 24. 14:00, kedd |
Belföld
Forrás: - szerk. -
Kik voltak a Háromkirályok?
A három királyok valójában nem is voltak királyok. A Biblia tanítása szerint napkeleti bölcsek, csillagjósok illetve mágusok voltak.
A három királyok valójában nem is voltak királyok. A Biblia tanítása szerint napkeleti bölcsek, csillagjósok illetve mágusok voltak.
Máté evangélista az Újszövetségben Jézus imádásáról (Mt. 2.) így emlékezik meg: „Meglátták a gyermeket anyjával, Máriával és leborulva imádták őt. Kinyitották kincsesládáikat és ajándékokat adtak neki: aranyat, tömjént és mirhát.“
A három „Királyok“ nevével először 560-ben egy mozaikon találkozunk, a ravennai ismeretlen művész alkotásán Gáspár, Menyhért és Boldizsár neve. Melkon király (Menyhért) perzsa volt, Gaspar (Gáspár) Indiából és Baltassar (Boldizsár) Arábiából jött, Ázsia, Európa és Afrika, akkor ismert földrészekhez társítva.
Hogy a három királyok melyik csillagot követhették, erről sokféle elképzelés van. A mai csillagászati elmélet szerint az, ami vezette őket, egy nagyon ritka bolygóegyüttállás lehetett.
Ajándékaiknak jelképes értelme van:
- az aranyat mint földi királynak,
- a tömjént mint istennek
- és a halott bebalzsamozására szolgáló mirhát mint a keresztfán szenvedő embernek adták át Jézusnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
