Hírek
2014. Augusztus 28. 06:00, csütörtök | Belföld
Kikérhető-e egy szolgáltató által rögzített telefonbeszélgetés?

Jogosult vagyok-e egy céggel folyatott telefonbeszélgetés kikérésére? Erre keresi a válasz az onlinejogsebesz.hu szakértőinél egy olvasónk. Ne feledje, joga van kérdezni!
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Jogosult vagyok-e egy céggel folyatott telefonbeszélgetés kikérésére? Folyamatosan telefonon keresnek meg és közlik, hogy a beszélgetés rögzítésre kerül. Kaphatok-e ebből egy másolatot vagy jegyzőkönyvet? Milyen módon tudom ezt megtenni?
Az eddigi és mostani segítségüket megköszönve:
2014. 06. 23.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
A 1997. évi CLV. törvény 17/B. § (3) bekezdése – 2012. július 29-től – előírja, hogy a telefonos ügyfélszolgálatra beérkező hívásokat, ezen felül az ügyfélszolgálat és a fogyasztó közötti telefonos beszélgetést is rögzíteni kell, egyedi azonosítószámmal kell ellátni, és öt évig meg kell őrizni. A törvény azt is előírja, hogy a beszélgetés kezdetekor a következő tájékoztatást kell megadni: az ügyintézésről hangfelvétel készül, a felvételt 5 évig megőrzik, a hangfelvételt díjmentesen az ügyfél rendelkezésére bocsátja a szolgáltató, az ügyintézés egyedi azonosító kódja. Ebből következően kérheti a beszélgetés kiadását, ha ezt nem kapja meg, a fogyasztóvédelmi hatósághoz fordulhat jogorvoslatért.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Nádas Gábor ügyvéd
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 07:53, hétfő | Belföld
Szünetel hétfőn az okmányokkal és járművekkel kapcsolatos ügyfélkiszolgálás a kormányablakokban
2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.