Hírek
2019. Január 03. 10:57, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Kína feszegeti a jelenlegi világrend kereteit

Kína a jelenlegi világrend kereteit feszegeti, szeretne az Egyesült Államokkal egyenrangú szereplő lenni - mondta Salát Gergely Kína-szakértő az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában.
Ennek a folyamatnak a része, hogy Kína az utóbbi két évtizedben, az Egyesült Államok befolyását csökkentve, Afrika elsőszámú kereskedelmi partnerévé vált. Ugyanakkor vége a kétszámjegyű kínai gazdasági növekedés időszakának - mondta a szakember.
A kapitalizmus a legjobb fogamzásgátló: a kínai fiatalok inkább utazni szeretnének, lakást, autót venni, nem pedig gyermeket vállalni - mondta Salát Gergely. Arra utalt ezzel, hogy Kínában 2016 óta engedélyezett a családonkénti két gyerek - a korábbi egy helyett -, ennek ellenére 2016-ban 18 millió gyermek született, tavaly viszont csak 15 millió.
Néhány éve csökken az aktív lakosság Kínában, a gazdaság lassulásához a demográfiai probléma is hozzájárul - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 17. 07:46, csütörtök | Külföld
Parajd - Iskolakezdésre üzemelik csak be a sótalanító berendezést
2025. Július 17. 07:43, csütörtök | Külföld
Közzétették a 2028 utáni uniós költségvetést
2025. Július 16. 07:39, szerda | Külföld
Donald Trump: vámok mellett egyéb szankciók is lehetnek Oroszországgal szemben
Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban