Hírek
2015. Június 02. 09:16, kedd |
Belföld
Forrás: KEOL.HU
Kiskőrösön buktak a számlagyárosok

Kiskőrösön működtették azt a számlagyárat, mely magyar és szlovák elkövetők közreműködésével hazai cégeknek nagyüzemben állította ki a fiktív számlákat.
Kiskőrösön működtették azt a számlagyárat, mely magyar és szlovák elkövetők közreműködésével hazai cégeknek nagyüzemben állította ki a fiktív számlákat. A valótlan dokumentumokat felhasználók közel 4 milliárd forinttal csökkentették áfafizetési kötelezettségüket. Az ügyben vádemelést javasolnak a pénzügyi nyomozók - adott tájékoztatást a büntetőügyről Barnáné Horváth Melinda pénzügyőr százados, a NAV Dél-alföldi Regionális Bűnügyi Igazgatósága szóvivője.
Két férfi irányította azt a bűnszervezetet, amely hazai cégek megrendelése alapján, jutalék ellenében nagy mennyiségben készített fiktív számlákat. A valótlan tartalmú számlák, fuvarlevelek és szállítólevelek kiállítására és a pénzek mozgatására egy jól szervezett csapatot építettek maguk köré. Tizenegy magyar és öt szlovák állampolgár állt a számlagyár „alkalmazásában". Bázisukat egy kiskőrösi irodában alakították ki.
A megrendelők igénye szerint magyar cégek nevében belföldi beszerzést igazoló fiktív számlákat állítottak ki, illetve szlovák és cseh cégekre tüntették el az árukészletet - áfamentesen. A valós látszat fenntartása érdekében az áruk ellenértékét bankszámlákon mozgatták, sőt több esetben a termékeket tehergépjárművekkel utaztatták.
A számlákat felhasználó harmincöt gazdasági társaság összesen csaknem négymilliárd forinttal csökkentette általános forgalmi adó fizetési kötelezettségét.
A pénzügyi nyomozók több mint ötven helyszínen foglalták le a bűncselekmény bizonyítékait. A keletkezett kár megtérülésére ingatlanokat és járműveket zároltak, de több számlabefogadó élt az önkéntes megtérítés lehetőségével.
A bűnszervezet két irányítója és tizenhat tagja ellen bűnszervezetben elkövetett adócsalás és más bűncselekmények, míg a számlákat felhasználók ellen adócsalás miatt javasolnak vádemelést.
Az ügyben gyanúsítottként szerepel a közelmúltban vádemelési javaslattal megküldött parfümös ügy fő gyanúsítottja is. A gyanú szerint nemcsak parfümmel üzletelt, hanem telefonkereskedéséhez is igénybe vett közösségen belüli értékesítést színlelő számlákat, mellyel több mint hétszázmillió forint általános forgalmi adó megfizetését titkolta el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 07:53, hétfő | Belföld
Szünetel hétfőn az okmányokkal és járművekkel kapcsolatos ügyfélkiszolgálás a kormányablakokban
2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.