Hírek
2011. December 03. 07:34, szombat |
Sport
Forrás: mno.hu/MTI
Kiszállt a Ferrari

Ferrari és a Red Bull péntek délután bejelentette, hogy kiszállt a Forma-1-es csapatokat tömörítő érdekvédelmi szervezetből, a FOTA-ból.
Az olasz sportautógyár hivatalos honlapján azt írta, kiválásáról azonnal tájékoztatta Martin Whitmarsht, a FOTA elnökét. „Nagyon nehéz döntés volt – áll a közleményben. – A Forma–1 a világ egészéhez hasonlóan nehéz időket él át mostanában.”
A Ferrari – amely a továbbiakban is segít a költségcsökkentési tervek kidolgozásában – azt szeretné, ha az autósport elitkategóriája a jövőben is a folyamatosan fejlődő technológiai újítások kipróbálásának egyik legfőbb helyszíne lenne. Az olasz vállalat szerint a tesztnapok számát is ismét meg kellene növelni, ugyanakkor ezek az intézkedések nehezen összeegyeztethetők a költségek csökkentésére vonatkozó tervekkel.
A Ferrari mellett a világbajnok Red Bull istálló is közleményben jelezte pénteken, hogy kiszáll a FOTA-ból. Indoklásként a költségcsökkentési tervek körüli vitákat jelölte meg a csapat, amely azonban leszögezte: a jövőben is közreműködik a spórolási lehetőségek keresésében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 07:57, hétfő | Sport
Wimbledon - Sinner a férfi bajnok
A világelső Jannik Sinner nyerte meg a férfi egyest a wimbledoni teniszbajnokságon, mivel a vasárnapi döntőben szetthátrányból fordítva, négy játszmában legyőzte a címvédő Carlos Alcarazt.
2025. Július 14. 07:52, hétfő | Sport
Klubvilágbajnokság - A Chelsea megállította a döntőben a PSG-t
A Chelsea nyerte az első, 32 csapatosra bővített labdarúgó-klubvilágbajnokságot, mivel vasárnap a New York-i döntőben 3-0-ra legyőzte a Paris Saint-Germain együttesét.
2025. Július 14. 07:51, hétfő | Sport
Szoboszlai gólpasszt adott, Kerkez bemutatkozott a Liverpool első felkészülési mérkőzésén
Szoboszlai Dominik gólpasszt adott, Kerkez Milos pedig bemutatkozott a Liverpool labdarúgócsapatában a másodosztályú Preston North End vendégeként 3-1-re megnyert felkészülési mérkőzésen.