Hírek
2021. Július 02. 15:09, péntek |
Belföld
Forrás: mti/MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Kiviteli korlátozást rendeltek el októbertől építőipari termékekre

A kormány októbertől kiviteli korlátozást rendelt el építőipari termékekre - jelentette be a miniszterelnök a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.
Orbán Viktor hozzátette: részben azért "szaladtak el" az építőipari anyagok árai néhány termék esetében, mert megnőtt az országból kivitt mennyiség.
Megjegyezte: a korlátozást először be kell jelenteni Brüsszelben, az Európai Uniónak azt engedélyeznie kell, a notifikáció négy hónapig tart.
Addig a kivitel esetében kötelező bejelentést és állami elővásárlási jogot vezetnek be, "megpróbáljuk Magyarországon tartani az építkezések szempontjából kulcsfontosságú anyagokat" - mondta a kormányfő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 13. 07:49, hétfő | Belföld
Mától elérhető a fix 3 százalékos hitelprogram indul a kis- és közepes vállalkozások számára
2025. Október 12. 08:25, vasárnap | Belföld
Stratégiai partnerséget kötött a 4iG Űr és Védelmi Zrt.-vel a Széchenyi István Egyetem
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a 4iG Űr és Védelmi Zrt., valamint a győri Széchenyi István Egyetem Budapesten - közölte az egyetem az MTI-vel pénteken.
2025. Október 12. 08:21, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen
A mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen - írta Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggeli Facebook bejegyzésében.
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.