Hírek
2014. Március 14. 14:44, péntek |
Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek
Kokárdák és zászlócskák a Petőfi szobornál

A város oktatási intézményeiben ma (március 14-én) emlékeztek meg az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 166. évfordulójáról.
A város oktatási intézményeiben ma (március 14-én) emlékeztek meg az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 166. évfordulójáról. A közgazdasági szakközépiskola diákjai hagyományaikhoz híven a városháza dísztermében tartották meg ünnepségüket. Délelőtt ünneplőbe öltözött óvodások és kisiskolások tűztek nemzeti színű zászlócskákat és kokárdákat a Petőfi-szobor tövébe.
A városi ünnepség holnap (március 15-én) 9.30 órakor kezdődik a volt tiszti klub udvarán lévő Bem-szobornál. A megemlékezés a Petőfi téren folytatódik a Kiskunfélegyházi Koncert Fúvószenekar térzenéjével. A központi ünnepség 10 órakor indul, beszédet mond Kapus Krisztián polgármester, országgyűlési képviselő. Közreműködnek a Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola diákjai.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 25. 09:52, vasárnap | Helyi
Turisztikai kerékpárutat avattak Petőfiszálláson
2025. Május 24. 17:19, szombat | Helyi
Testvérvárosunk, Feltre gyöngyszemei fotókon
A feltrei testvérvárosi F-Cube fotókör alkotásaiból nyílt kiállítás a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban május 23-án.
2025. Május 24. 16:45, szombat | Helyi
Emberi sorsok lenyomatai képekben és lírában
Különleges élményben volt részük mindazoknak, akik ellátogattak a Móra Ferenc Művelődési Központba május 23-án a „Gubcsi-zsáner – Attila színben, Lajos lírában” című kiállításmegnyitóra.
2025. Május 24. 16:07, szombat | Helyi
Felvonulással vette kezdetét a pásztortalálkozó
Pásztortalálkozó színesíti a Városalapítók Hetének programsorozatát, mely felvonulással vette kezdetét városunk főutcáján május 24-én szombaton délelőtt.