Hírek
2016. Április 06. 19:04, szerda |
Helyi
Forrás: Adrienn
Könnyű fogások Tupperware-módra
Ma (április 6-án) tartották aktuális klub délutánjukat a Tuppeware háziasszonyai a Móra Ferenc Művelődési Központ emeleti klubszobájában.
Már a lépcsőn felérve ínycsiklandó illatok vezették az érdeklődőket a „tett mezejére”, ahol hónapról-hónapra minden szerdán mennyei falatok kerülnek terítékre.
Azt hiszem nem árulok el vele titkot, hogy ezúttal is csupa egészséges és könnyen beszerezhető alapanyagokból készült ételek receptjeit tudhatták meg a megjelentek. Sőt az sem mellékes, hogy egyszerűen elkészíthető és a Tupperware edényeinek, eszközeinek használatával még időben is gazdaságos, könnyű fogások kerültek ki a háziasszonyok kezei közül.
- A főfogás ezúttal teljesen zsiradékmentesen elkészített Zöldborsós csirkepaprikás volt, melyet Drozdikné Jutka klubvezető kolbászos nokedlivel tett még gazdagabbá és teltebbé. Ennek az ételnek az elkészítéséhez jó szolgálatot tett a Mesterszakács nagy füles serpenyő.
- Hozzá a salátát Jutka egy nagyon praktikus zöldség centrifugával víztelenítette szinte teljesen szárazra, amely az alapos mosás után mindig gondot okoz a háziasszonynak.
- Másik főfogásként is fogyasztható étel volt a Brokkoli-hercegnő módra elkészítve, melyet Ultra Pro edényben sütött meg a háziasszony gazdagítva a látványt és az íz élményt mandulaforgáccsal és sajttal a tetején.
- Azok sem maradtak recept nélkül, akik a húsmentes ételeket részesítik előnyben, mert számukra ideális ételnek bizonyult az ízletes, spenótos-medvehagymás nokedli torta, melynek elkészítéséhez a Szilikon hercegnőt használta a főzőklub tagja.
- S végül az elmaradhatatlan desszert: Almás-diós torta volt, szintén Szilikon hercegnőben készítve.
Az eseményen készült fotók mellé remélhetőleg egyszer majd a technika megengedi csatolni az illatfelhőt is, amely egyértelműen arról árulkodik, hogy ami a Tupperware Főzőklub konyhájában készül, az nem csak szép, hanem finom is. De amíg erre a vívmányra várunk, addig a legjobb, ha ellátogatunk egy-egy ilyen családiasan hangulatos foglalkozásra, ahol minden új Vendéget szeretettel várnak.
A klubnapok minden hónap első szerdáján 17 órakor kerülnek megrendezésre a Móra Ferenc Művelődési Központ emeleti termében.
A klub vezetője: Drozdikné Jutka
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 09:08, péntek | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi
Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját
Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.
2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi
XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron
2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.
2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi
A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat
A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.












