Hírek
2015. Február 02. 19:10, hétfő |
Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/Rácz András
Könyvtárpolitika az Iszlám Államban

Amikor a hónap elején Iszlám Állam fegyveresei betörtek a Moszuli Központi Könyvtárba, azzal a küldetéssel érkeztek, hogy elpusztítsanak egy ismerős ellenséget: az idegen, felforgató gondolatokat.
Most a helyiek attól tartanak, hogy a radikális fosztogatás nyomán megsemmisült a könyvtár értékes gyűjteménye.
Ezek a könyvek hűtlenségre buzdítanak!
A moszuli lakosok azt mesélik, hogy a szélsőségesek betörték az ajtót, amely védte az észak-iraki város tudásának legnagyobb tárházát, és a könyvtár állományából mintegy kétezer könyvet – köztük a gyermekkönyveket, versesköteteket, filozófiával, sporttal, az egészségüggyel, tudománnyal foglalkozó köteteket – hat teherautóval szállítottak el. A könyvtárban csak az iszlám szövegek maradhattak.
A többi? Folytatás…
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.
2025. Július 13. 09:04, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel hibája, hogy az USA jelentősen emeli a vámokat
Szijjártó Péter: az amerikai vámemelés is a brüsszeli vezetés alkalmatlanságát bizonyítja.