2024. július 1, hétfő - Annamária

2024. Június 14. 21:32, péntek | Helyi sport

Koppányok versenyei talpon és lóról

2024. június 8-án a Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző és Sportegyesület tagjai Domaszéken versenyeztek a Déli Farkasok által szervezett, MISZ-DAR Történelmi Versenysorozat 3. fordulóján.

Nagyon szép erdős környezetben és rekkenő hőségben, 5 Koppány íjász szállt versenybe a régiós versenyen.

Eredmények:
Modern pusztai íjjal: Bicskeiné Csányi Mária 1., Dongó-Gárgyán Imola 4., Szólya Imre 5. helyezést ért el.
Vadászreflex íjjal: Varga-Bene Olívia 1., Balanyi Sándor 2., Zoboki Csenge pedig a harmadik helyen végzett.

2024. június 8-9-én Kis János lovasíjász Koppány íjász és Vándor lova küzdött Hetényegyházán, a Smuta törzs lovasíjász versenyén. A hétvége Jánosnak és lovának, egy szombati lemozgató tereplovaglással kezdődött, késő délután pedig edzéssel zárult. A szombati gyakorlás során a ló nagyon szépen teljesített, szépen dolgozott, ez Jánosnak elég bizalmat adott ahhoz, hogy a másnapi verseny során magára is több figyelmet tudjon fordítani. Vasárnap a megmérettetés napja, már nehezebb volt, a versenyszituációs helyzet ló és lovasa számára egyaránt visszaesést hozott az előző napi gyakorláshoz képest, de ez természetes jelenség ebben a sportágban. Ennek ellenére, sikerrel zárult a hétvége, mert egy gyümölcsöző gyakorlással és egy ragyogó 4. helyezéssel gyarapodtak Kis János és Vándor lova.

2024. június 9-én a Koppányok Budapestre utaztak, Zlatnik Zsuzso 2024-es Nyári Örömíjász Versenysorozatának 1. fordulójára. A verseny Budapesten a XVII. kerületi Turulmezőn került megrendezésre. A megmérettetés 30 célon 3 vesszővel zajlott.

Eredmények:
Modern pusztai íjjal: Füleki Bianka 1., Nagy Zoltán 5. helyezést ért el.
Vadászreflex íjjal: Füleki Nikolett 2., Füleki Imre 2. helyen zárta a versenyt.

Kis Mónika
Koppány íjász