Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2016. Február 25. 07:35, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Köznevelési kerekasztal - nincsenek meg a párbeszéd feltételei

Köznevelési kerekasztal - nincsenek meg a párbeszéd feltételei

A Gimnáziumok Országos Szövetségének elnöke szerint a két kerekasztal - a kormány által összehívott köznevelési kerekasztal és a civil közoktatási platform - között jelenleg nem állnak fenn a párbeszéd feltételei.

Szebedy Tas - aki az Országos Köznevelési Tanács (OKNT) elnökeként részt vesz a köznevelési kerekasztal munkájában - az M1 aktuális hírcsatornán szerdán este azt mondta, részt vett a civil közoktatási platform alakuló ülésén, az volt a reménye, hogy egyfajta közvetítő szerepet tud betölteni a szakmai szervezetek képviselőjeként, de a helyszínen tapasztaltaktól elbizonytalanodott.

Ez a platform a tiltakozáshoz való közös csatlakozásról és alapvetően nem a párbeszédről szól - jelentette ki, hozzátéve: a közoktatás rendszerének teljes megváltoztatását egyedüli alternatívaként tűzi ki célul és ezt képviseli, kizárólag új közoktatási törvényt tartanának elfogadhatónak.

Kitért arra is, hogy az alakuló ülésen az került napirendre, hogy a Tanítanék mozgalom négy pontját és a pedagógusok sztrájkbizottságának 25 pontját fogadják el. A tiltakozók pontjait ismeri, és vannak olyanok, amelyek reális kérdésekkel foglalkoznak, de szervezeti képviselőként és az OKNT elnökeként egyik elfogadására sem érezte magát felhatalmazva - jegyezte meg az elnök.

Hozzátette: nem derült ki az ülésen, hogy a platform tagjai készek-e bármilyen kompromisszumra, az vált világossá, hogy nem tartják legitimnek jelen formájában a köznevelési kerekasztalt, és azon azok, akik elfogadják a platform álláspontját, nem vesznek azon részt.

A két kerekasztal között jelen pillanatban nem állnak fenn a párbeszéd feltételei - vélte a GOSZ elnöke, aki hozzátette: ez annak ellenére van így, hogy a platform azt fogalmazta meg, érdekelt a párbeszéd kialakításában, csak nem a jelen keretek között.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld

Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld

Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak

Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld

Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág

A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben