Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2012. Augusztus 22. 09:18, szerda | Belföld
Forrás: MTI

KSH: több születés és halálozás, mérsékeltebb népességcsökkenés

KSH: több születés és halálozás, mérsékeltebb népességcsökkenés

Több gyermek született, de a halálozások száma is kismértékben emelkedett 2012 első félévében az előző év azonos időszakához képest - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdán az MTI-vel.

A KSH adatai szerint idén január és június között 43 ezer 603 gyermek született, ez 4,5 százalékkal több mint egy évvel korábban; a halálozások száma pedig 66 ezer 833 volt, ami 0,7 százalékos emelkedést jelent. A természetes fogyás 23 ezer 230 fő volt, 1453-mal kevesebb az egy évvel korábbinál.
A nemzetközi vándorlás becsült értékeinek pozitív egyenlege folytán az ország lakossága ténylegesen ennél kisebb mértékben, mintegy 17 ezer fővel csökkent. Eszerint a becsült lélekszám az időszak végén 9 millió 941 ezer fő volt.
A házasságkötések száma az elmúlt évi kismértékű emelkedést követően az idei év első hat hónapjában ismét enyhén csökkenő irányt mutatott. Összességében 2012 első félévében 14 ezer 377 házasságot kötöttek, ez 1,7 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól - olvasható a jelentésben.

Címkék: statisztika

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld

A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid

A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben

2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát