Hírek
2016. Október 31. 11:27, hétfő |
Életmód
Forrás: mti
Különbséget kell tenni a halottkultusz és a temetőkultusz között

Meg kell különböztetni a halottkultuszt és a temetőkultuszt - mondta Tátrai Zsuzsa néprajzkutató hétfőn az M1 aktuális csatornán.
A kutató rámutatott, a hagyomány szerint nem volt akkora temetőkultusz, mint ma, viszont a halottak tisztelete szinte minden kiemelt ünnepen szerepet játszik.
"Tehát mindenképpen a közösségek, az élők és a holtak összetartozásáról szól az ünnep" - tette hozzá.
Az angolszász vidékekről származó Halloweennel kapcsolatban megjegyezte, hogy az valójában kelta gyökerekkel bíró, pogány hagyomány, ami szintén a halottakat állítja középpontba.
A kelták szerint - magyarázta - mindenszentek előestéjén a holtak szellemei visszatérnek és beköltözhetnek az élőkbe. Ezért öltöztek be maskarákba, ugyanis így akarták kijátszani a halottakat - mondta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 13. 08:59, vasárnap | Életmód
Zenés kastélytúra is várja a közönséget a pápai Haydn Fesztiválon
Koncertek, zenetörténeti városi séta és zenés kastélytúra is várja a közönséget a Budapesti Vonósok 28. Haydn Fesztiválján július 18. és 20. között Pápán.
2025. Július 12. 08:40, szombat | Életmód
ESET: az internetezők negyede egyáltalán nem fél a csalásoktól
2025. Július 11. 09:13, péntek | Életmód
Sziget - Éjszakai jegyet vezettek be az idei fesztiválra
Kedvezményes éjszakai jegyet vezettek be az idei Sziget fesztiválra, amivel megújult és új helyszíneken rendezendő programok is látogathatóak - közölték a szervezők az MTI-vel csütörtökön.
2025. Július 11. 09:09, péntek | Életmód
Axiom-4 - Hétfőn indulhat haza Kapu Tibor
Hétfőn indulhat haza Kapu Tibor kutatóűrhajós - közölte a HUNOR - Magyar űrhajós Program csütörtök este a Facebook-oldalán.