Hírek
2020. Január 21. 10:48, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Leégett egy munkásszálló Szibériában, többen meghaltak

Leégett egy munkásszállónak használt faépület a nyugat-szibériai Tomszk megyében, a tűznek tizenegy halálos áldozata van – közölte kedden az Interfax hírügynökség.
Az egyszintes épületet egy kínai cég bérelte. Lakói kínai, tádzsik és üzbég állampolgárok voltak. A TASZSZ úgy értesült, hogy az áldozatok közül legkevesebb öten üzbégek.
A rendkívüli helyzetek minisztériumának helyi képviselete szerint két embernek sikerült kimenekülnie az égő épületből.
A baleset egy magán fűrésztelepen történt Picsulimszkij községben, Tomszk megye aszinói járásában. A 208 négyzetméteren elterjedt tüzet eloltották.
A tragédia ügyében vizsgálat indult.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 13. 07:51, hétfő | Külföld
A zárolt orosz vagyoneszközök Ukrajna javára tervezett felhasználásáról tárgyalt a brit kormányfő az ukrán elnökkel
A zárolt orosz állami vagyoneszközök Ukrajna javára tervezett felhasználásáról tárgyalt Keir Starmer brit miniszterelnök Volodimir Zelenszkij ukrán államfővel.
2025. Október 13. 07:48, hétfő | Külföld
A Hamász átadta az első hét izraeli túszt a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek
A Hamász iszlamista terrorszervezet átadta az izraeli túszok első, hétfős csoportját a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek a Gázai övezet északi részén.
2025. Október 12. 08:27, vasárnap | Külföld
Ukrajnai háború - Telefonon beszélt Donald Trumppal az ukrán elnök
2025. Október 11. 06:00, szombat | Külföld
Péntek délig visszavonul a megállapodás szerinti vonalakra az izraeli hadsereg Gázában
Izraeli idő szerint péntek délig visszavonul a tűzszüneti megállapodás első szakaszának megállapodása szerinti új vonalakra az izraeli hadsereg a Gázai övezetben - közölte a hadsereg.