Városlista
2025. október 26, vasárnap - Dömötör

Hírek

2014. Július 21. 07:53, hétfő | Kék hírek
Forrás: police.hu

Lelőtte a nagymamáját

Lelőtte a nagymamáját

Őrizetbe vették a rendőrök a 28 éves lajosmizsei férfit.

Bejelentés érkezett a rendőrségre 2014. július 20-án 13 óra 52 perckor arról, hogy egy férfi engedéllyel tartott vadász lőfegyverével lajosmizsei tanyáján megölte 76 éves nagymamáját és az udvarban lévő háziállatokat is lelőtte. Mivel az elsődleges információk szerint a férfi fegyvert tartott magánál, ezért elfogásához a rendőrség a speciális szaktudással rendelkező Terrorelhárítási Központ (TEK) bevetési egységét kérte fel.

A TEK műveleti egysége rövid idő alatt a helyszínre érkezett, de az ámokfutó ekkorra már elhagyta a tanyát. A férfi menekülése közben egy nyílt területen megállt, ahol a TEK tárgyalói fel tudták venni vele a kapcsolatot. A többórás tárgyalás eredményeként, a férfi a nála lévő három vadászfegyverből kettőt kidobott az autóból. A nála maradt harmadik fegyvert jól láthatóan tűzkész állapotba helyezte, a gépkocsiból kiszállt, megadást színlelt, majd hirtelen a nála lévő fegyvert a szájába helyezte és öngyilkosságot próbált elkövetni. A TEK mesterlövésze ekkor a férfit vállon lőtte, így mentve meg őt a biztos haláltól. Az ámokfutót ezután a TEK kommandósai elfogták és átadták az OMSZ munkatársainak, akik a sérültet kórházba szállították. A férfi a művelet során nem volt sem együttműködő sem beszámítható, több alkalommal is a TEK munkatársaira fogta fegyverét.

A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya emberölés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt – őrizetbe vétele mellett – indított eljárást G. Lajos 28 éves lajosmizsei lakos ellen. A helyszíni szemle és a kihallgatások jelenleg is folyamatban vannak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 20. 08:01, hétfő | Kék hírek

Adathalász csalók próbálják megtéveszteni az MVM ügyfeleit

Az utóbbi időszakban az MVM Next ügyfelei egyre gyakrabban találkozhattak adathalász kísérletekkel, a társaság kéri ügyfeleit, hogy fokozott figyelemmel járjanak el minden gyanús megkeresés esetén.

2025. Október 19. 09:00, vasárnap | Kék hírek

NNI: online kábítószer-terjesztő hálózatot lepleztek le egy nagyszabású akció keretében

Az online térben is működő nemzetközi kábítószer-terjesztő hálózatot lepleztek le egy egyedülálló akció keretében

2025. Október 13. 07:48, hétfő | Kék hírek

BRFK: milliókat csalt ki egy magát rendvédelmis vezetőnek hazudó férfi egy kétségbeesett anyától

Mintegy 20 millió forintot csalt ki egy magát rendvédelmis vezetőnek kiadó 53 éves férfi egy kétségbeesett anyától, a bűncselekményt kihallgatáson beismerő B. Gábort letartóztatták - közölte a a Budapesti Rendőr-főkapitányság.

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Kék hírek

Azonnali hatállyal elbocsátottak egy beteget bántalmazó mentőst

Azonnal hatállyal megszüntette az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) annak a mentősnek a munkaviszonyát, aki brutálisan bántalmazott egy férfit kedden Heves vármegyében - közölte az OMSZ szerdán az MTI-vel.