Hírek
2019. December 21. 11:01, szombat |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Letartóztatták a hírhedt MS-13 nevű bűnbanda 96 tagját New York államban

Pénteken összehangolt rendőrségi akció keretében New York államban letartóztatták a hírhedt MS-13 nevű bűnbanda 96 tagját - jelentette be péntek esti sajtótájékoztatóján Timothy Sini megyei ügyész.
A vádhatóság képviselője elmondta: a letartóztatottak ellen pénteken vádat is emeltek 77 rendbeli bűncselekmény, köztük törvénytelen fegyvertartás, gyilkossági összeesküvés, emberrablás, kábítószer-kereskedelem, zsarolás, illetve pénzmosás miatt. Mint fogalmazott: a New York városa melletti Long Islanden lévő Suffolk megyét sikerült teljesen megtisztítani e bűnszervezettől.
Az MS-13 nemzetközi bűnbanda, amelyet az amerikai igazságügyi minisztérium adatai szerint az 1980-as években alakítottak meg a Los Angelesben élő salvadori migránsok és leszármazottaik. A bűnszervezet Közép-Amerikában, Kanadában és az Egyesült Államokban aktív, és különös kegyetlenségéről vált hírhedtté. Neve: Mara Salvatrucha. A "Mara" San Salvador egyik utcájának a neve, "salvatrucha" néven pedig azokat a gerillákat illették, akik a salvadori polgárháborúban (1979-1992) a szélsőbaloldali Farabundo Martí Nemzeti Felszabadítási Frontban folytattak fegyveres harcot.
A Mara Salvatrucha bűnbanda ugyan az Egyesült Államokban sok helyütt van jelen, de elsősorban Kaliforniában, New Yorkban és Virginiában aktív.
Timothy Sini ügyész a pénteki sajtókonferencián elmondta azt is: 23 hónapig tartó nyomozás után nemcsak New Yorkban, hanem Kaliforniában és Salvadorban is letartóztattak bandatagokat. Összesen több mint 200 bűnöző kezén kattant a bilincs.
A letartóztatások során a rendőrök több kilogramm kokaint, fentanilt, kézifegyvereket, machetéket, és több mint 200 ezer dollárnyi készpénzt foglaltak le.
Donald Trump amerikai elnök a 2016-os választási kampányában külön kitért az MS-13-ra és fáradhatatlan harcot ígért ellene.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Külföld
Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje az EU védelmi hitelprogramjának
Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje a SAFE (Security Action for Europe) uniós védelmi hitelprogramnak -
2025. Augusztus 31. 08:35, vasárnap | Külföld
Ukrán miniszterelnök: Volodimir Zelenszkij készen áll a találkozóra Vlagyimir Putyinnal bármilyen formátumban
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll a találkozóra Vlagyimir Putyin orosz elnökkel bármilyen formátumban - jelentette ki Julija Szviridenko, Ukrajna miniszterelnöke a Fox News amerikai hírtelevíziónak adott interjúban.
2025. Augusztus 30. 09:17, szombat | Külföld
A fellebbezési bíróság törvénytelennek mondta ki a Donald Trump elnök által bevezetett vámok többségét
2025. Augusztus 29. 07:11, péntek | Külföld
Az ukrán elnök felháborítónak nevezte a Barátság kőolajvezeték elleni támadásért felelős ukrán egység parancsnokának kitiltását
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök felháborítónak nevezte csütörtökön azt, hogy a magyar kormány megtiltotta a belépést Magyarországra annak az ukrán parancsnoknak, akinek alakulata felelős a Barátság kőolajvezeték elleni támadásért.