Hírek
2016. Január 26. 12:47, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
Levelet kapunk az adóhivataltól

Több mint 792 ezer elektronikus bevallási értesítőt, és 3 millió 245 ezer bevallási egységcsomagot küldenek postán a napokban a személyi jövedelemadó (szja) bevalláshoz -
- közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-vel.
A közlemény szerint a bevalláshoz útmutatást ad a NAV új szja aloldala.
A tájékoztatás szerint február elsejéig bevallási nyilatkozattal kérhető a munkáltatótól kapott nyomtatványon vagy a NAV honlapjáról letölthető 15NY31 jelű nyilatkozaton, hogy az adóhivatal készítse el az szja-bevallást. Ezzel a lehetőséggel azok élhetnek, akiknek tavaly kizárólag munkáltatóktól származó jövedelmük volt, kedvezményeket nem vesznek igénybe és az 1+1 százalékot kivéve adójukról nem rendelkeznek - közölte a NAV.
Bevallási egységcsomagra azok számíthatnak, akik tavaly maguk nyújtották be személyijövedelemadó-bevallásukat, vagy az adóhivatal rendelkezésére álló adatok alapján 2015-ben bevallásköteles jövedelemre tettek szert.
Az a 2 millió 272 ezer ember, aki tavaly a NAV internetes honlapjáról letölthető programmal készítette el, majd nyomtatás után postán küldte be bevallását, tájékoztató levelet és válaszborítékot kap, míg 973 ezren teljes nyomtatványgarnitúrát vehetnek kézhez a hónap végéig - közölték. Az egységcsomag tartalmától függetlenül választhatók a különböző bevallási formák, így bárki - aki a jogszabályi feltételeknek megfelel - tehet akár bevallási nyilatkozatot is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 13. 12:41, hétfő | Helyi
"Legyél fény az éjszakában!” – Közlekedésbiztonsági program Kiskunfélegyházán
2025. Október 12. 21:08, vasárnap | Helyi
Csányi József újra megnyerte a polgármester-választást Kiskunfélegyházán
A 2025-ös időközi önkormányzati választáson Csányi József független jelölt ismét bizalmat kapott a kiskunfélegyháziaktól, így továbbra is ő marad a város polgármestere
2025. Október 10. 09:05, péntek | Helyi
Vasárnap rendezik meg a félegyházi állat- és kirakodóvásárt
élegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. október 12., (vasárnap).
2025. Október 09. 22:48, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.