Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2019. Február 09. 09:56, szombat | Helyi
Forrás: HIROS

Ma új szabályok léptek életbe a gyógyszertárakban

Ma új szabályok léptek életbe a gyógyszertárakban

A betegek nagyobb biztonsága érdekében a gyógyszerhamisítás visszaszorítását szolgáló új szabályok lépnek életbe szombaton

– közölte az Európai Bizottság február 8-án.

Az új szabályok szerint a gyógyszergyártóknak egy úgynevezett 2D vonalkódot és egy manipulálás elleni eszközt kell elhelyezniük a vényköteles gyógyszerek dobozán. A gyógyszertárak – az online patikák is – és a kórházak kötelesek ellenőrizni a gyógyszerek eredetiségét mielőtt kiadják a betegek számára.

A 2019. február 9. előtt gyártott, biztonsági elemekkel nem rendelkező gyógyszerek lejáratuk időpontjáig forgalomban maradhatnak. Az új, „végponttól végpontig” típusú ellenőrzési rendszer ugyanakkor előírja az arra jogosultak, főként gyógyszerészek és a kórházak számára, hogy a teljes ellátási lánc mentén ellenőrizzék a termékek eredetiségét.

Az új rendszer segítségével a tagállamok jobban nyomon tudják követni az egyes gyógyszereket, különösen, ha azok valamelyikével kapcsolatban aggályok merültek fel – közölte az uniós bizottság.

(Forrás: HIROS.HU)

Címkék: gyógyszertár

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 09:50, kedd | Helyi

Időutazás a Kiskunfélegyházi Városháza tornyában

A szecessziós városháza nemcsak építészeti élmény, hanem egy darabka történelem és bepillantás a város irányításába is.

2026. Május 04. 21:13, hétfő | Helyi

Műszaki állomás gyulladt ki Kiskunfélegyházán

A Csólyosi útra helyi és kecskeméti tűzoltókat riasztottak.

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 30. 16:52, csütörtök | Helyi

Történelmi kaland kicsiknek és nagyoknak az Aranymonostornál