Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2015. December 17. 07:48, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Ma újraindul a Lada értékesítése Magyarországon

Ma újraindul a Lada értékesítése Magyarországon

Kilenc márkakereskedő csütörtöktől megkezdi az új típusú Lada autók értékesítését, miután az elmúlt öt évben szünetelt a márka forgalmazása Magyarországon

- jelentette be Ormos István, az importőr Lada Hungary ügyvezetője szerdán sajtótájékoztatón Budapesten.

Európában Magyarországon indult újra a kereskedői hálózat, jövőre ezer autó eladásával kalkulálnak itt - mondta Fred van Putten, az Avtovaz export-igazgatója. Hozzátette, az elmúlt 10 évben csak szórványos volt a külföldi eladás, például a Niva terepjáróból egy német importőr adott el évi pár darabot.

A Lada gyár azért döntött az európai piaci megjelenés mellett, mivel ez a leginkább szabályozott piac. Valamennyi új modell már euró 6-os motorral szerelt és tartalmazza azokat a felszereléseket - például a keréknyomás mérőt - amelyek itt kötelezőek - tette hozzá az igazgató.

Az új modelleket Pataki András, a Lada Hungary vevőszolgálati igazgatója mutatta be, és kiemelte, hogy minden modellre - így a korábbi Nivára is, amelyet mostantól 4x4 Classic néven forgalmaznak - 5 év a gyári garancia, 100 ezer kilométeres felső limittel. Az átrozsdásodás ellen pedig 6 év garanciát vállal a gyár és a magyar kereskedők is.

Legolcsóbb a Lada Granta Sedan standard kivitele, 2 millió forinttal. Ezt 1.6-os, 86 lóerős euró 6-os motor hajtja és - egyebek mellett - első ablakemelővel elektronikus menetstabilizálóval és kipörgésgátlóval szerelték fel. Ennek a full-extrás változata 3 millió forintba kerül. A Kalina Hatchback 2,2 millió forinttól indul és 3,1 milliónál áll meg. A 4x4-es terepjáró 1.7-es motorral 2,8 millió forintba kerül.

A márkakereskedések Békéscsabán, Csornán, Debrecenben, Dél-Pesten, Érden, Kecskeméten, Kiskunhalason, Óbudán és Pécsen árulják a Ladákat.

A Lada 1971-ben jelent meg a magyar utakon. Pontos adat nincs, de több mint egymillió került a korábbi típusokból Magyarországra.

Címkék: kereskedés, LADA, szalon

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.