Hírek
2014. Május 12. 17:55, hétfő |
Helyi sport
Forrás: - Adrienn -
Magyar Spártaiak diadala Szlovákiában

Magyar ezüst és bronz a szlovák Spartran Race extrém akadályfutáson.
Pozsony külvárosában rendezték a Spartan Race extrém akadály futás hétvégéi futamát. A rangos nemzetközi mezőnyben Mester Bálint és Lukács Lilla révén bronzérmet, a csapatversenyben pedig az X2S Cube TEAM Salomon révén ezüstérmet szereztek a magyarok.
A versenyre közel 3000 versenyző érkezett, a hegyi terepen kijelölt pálya gyorsnak és közepesen nehéznek számít a sportág értékelésében: Pozsonyban 6 km hossz, 15 akadály leküzdése volt a feladat. A versenyzők legnagyobb kifogása anno a hiányos pályajelölés volt (sokan tévesztettek emiatt útvonalat) illetve a jellegzetes vizes-saras akadályok hiánya volt.
A magyar csapat az epelényi futam meglepetésszerű győzelme után ide már kiemeltként érkezett, ez Szlovákiában különösen kényes kérdés volt. Mester Bálint a jelenleg legjobb magyar versenyző azonnal a két szlovák favorittal ellépett a mezőnytől, bár a második bolyban már csapattársai Kovács Zsolt és Sipiczki Csaba mellett Muskatal István sífutó is szorosan követte.
A hölgyeknél a legjobb magyar Kempelen Zita nem kezdett ilyen erősen, de neki már több versenytapasztalat van a háta mögött.
Végig szoros volt a küzdelem, Bálint magabiztosan tartotta a dobogós helyet. Az első 10 beérkezőből 4 magyar sportoló volt, ezzel a csapat ezüstéremmel a X2S Cube TEAM Salomon egyértelműen letette a névjegyét a sportág nemzetközi mezőnyében.
Kempelen Zita végül Lukács Lillával együtt érkezett célba, ezzel a bronzérmet két magyar is megszerezte. A verseny végén egy versenybírói döntés miatt Muskatal István is bronzérmet szerzett, így itt is két magyar állt a dobogón.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 15. 08:08, csütörtök | Helyi sport
Versenyek, próbák, rekordok a Koppányoknál
2025. május 3-án kezdődött a májusi programok sora a Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző és Sport Egyesületnél.
2025. Május 14. 08:37, szerda | Helyi sport
Rendkívül jó hírek a birkózók háza tájáról
Négy félegyházi versenyző vehetett rész Bukarestben egy erős nemzetközi U17-es versenyen. Közülük Bárány-Almási Bianka felállhatott a dobogó második fokára a 73 kg-os súlycsoportban.
2025. Május 05. 14:51, hétfő | Helyi sport
Sikeres szereplés Abonyban és Egerben
Az U17-es korosztályú birkózók az országos bajnoki címekért küzdöttek az elmúlt hétvégén.
2025. Május 05. 11:35, hétfő | Helyi sport
Szép eredmények a simonpusztai díjugratóversenyen
2025. május 4-én került megrendezésre az MLSZSZ szabadidős verseny Simonpusztán.