Hírek
2013. Július 08. 08:01, hétfő |
Helyi
Forrás: Ezenanapon
Mai napon
Névnapok és a mai nap jeles eseményei. 2013. 07. 08.
Névnapok:
Ellák:
Attila hun uralkodó fiának a neve. Téves olvasatban terjedt el, a helyes kiejtés Ilek. A név eredete bizonytalan, talán a germán Eicke, Eilke névből származik, ez esetben a jelentése tölgy. Valószínőbb azonban, hogy a név török eredetű, és azonos tőről fakad a Jelek és az Üllő névvel.
Január 5, Június 8, Július 8
Jenő:
Honfoglalás kori törzsnévből vált keresztnévvé. Török eredetű, jelentése: bizalmas, tanácsadó, miniszter. A XIX. században mesterségesen azonosították az Eugén névvel.
Július 13, Július 8, Július 2, Június 2, November 13, November 18
Eszter:
Perzsa eredetű bibliai név, Istár asszír-babilóniai istennő nevéből ered. Jelentése csillag.
Május 24, Július 8
Terézia:
Görög eredetű név, Teréz latinos továbbképzése.
Március 11, Június 17, Július 8, Augusztus 3, Október 1, Október 3
Kilián:
Kelta eredetű név, a magyarba latin közvetítéssel került, jelentése szerzetes, remete, cellában lakó.
Szeptember 8, November 13, Július 8
Eugén:
Görög, német eredetű név, jelentése, jó születésű, előkelő, nemes nemzetségből való. A név magyar alakváltozata az Ödön, Jenő névvel mesterségesen azonosították a XIX. században.
November 13, Július 8, Július 13, Június 2, December 20
Jeles évfordulók:
124 éve ezen a napon jelent meg először a Wall Street Journal.
175 éve született Ferdinand Zeppelin német altábornagy, a róla elnevezett kormányozható léghajó feltalálója.
182 éve született Dr. John Stith Pemberton amerikai gyógyszerész, a Coca-Cola megalkotója.
217 éve ezen a napon állították ki az első amerikai útlevelet.
516 éve indult el Vasco da Gama Indiába.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 02. 14:46, kedd | Helyi
Kiskunfélegyházán tartott fogadóórát Lezsák Sándor országgyűlési képviselő
November 27-én került sor Bács-Kiskun Vármegye 4. számú választókerületének országgyűlési képviselője soron következő fogadóórájára.
2025. December 01. 09:03, hétfő | Helyi
Három versenyen értek el sikereket a félegyházi birkózók az elmúlt hétvégén
A Bárány-Almási család gyermekei közül a legkisebb is felnőtt nagyobb testvéreihez és már róla is elmondható, hogy Magyarország bajnoka.
2025. November 29. 21:18, szombat | Helyi
Bemutatták Lezsák Sándor legújabb művét a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban
November 27-én, csütörtökön mutatták be Lezsák Sándor: Habcsók című művét a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.
2025. November 29. 13:25, szombat | Helyi
Tornaszobát avattak a Gátéri Liget Óvodában
Ünnepélyes keretek között adták át csütörtök délután a Gátéri Liget Óvoda új tornaszobáját.
