Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2016. Július 04. 14:45, hétfő | Helyi
Forrás: mozgasvilag.hu

Már Erdélyben a Mária Maraton

Már Erdélyben a Mária Maraton

Utolsó hetéhez érkezett az ultrafutó zarándoklat.

Kocsis Fülöp görögkatolikus metropolita indította útnak Mariazellből és Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek úr fogadta Budapesten azokat az ultramaratoni futókat - Frank Tibort és Veress Bélát - és kerékpárosokat, akik közel három hét futás és tekerés után július 10-én érkeznek meg Csíksomlyóra.

A zarándok sportolók a Mária Úton már bő két hete futnak és kerékpároznak, érintették Ausztria és Magyarország Mária-kegyhelyeit. Ausztriában és Magyarországon egyaránt számos önkormányzat és egyházközség fogadta őket kulturális és vallásos programokkal egyaránt.

A zarándokok július 3-án értek Erdélybe és töretlenül folytatják útjukat Csíksomlyó felé. A kerékpárosok és futók annak örülnek legjobban, ha egy-egy településen áthaladva az út szélén tapssal, biztató szavakkal, a nagy melegben vízzel vagy üdítővel várják őket. A Mária Út Egyesület elnöksége, munkatársai, önkéntesei és az utat járó zarándokok kérik a szurkolók imáit a futókért és kerékpárosokért, hogy épségben és egészségesen, mély lelki élményekkel gazdagodva érkezhessenek meg a Csíksomlyói Szűzanyához.

A jövő

A Mária Maratont ezt követően minden évben megtartják. 2017-től a Mária Maratont szélesebb körben versenyként is meghirdetik. A teljes távon végighaladók száma a tervek szerint évről-évre bővülni fog és az első év tapasztalatai után nemzetközi szintre kerül. A szervezők tervezik egy Észak-Dél útvonal kialakítását is Czestochowa indulóponttal.

A budapesti szakasz alkalmával Frank Tibor elmondta, hogy abszolút életképes ötletnek tartja a Mária Maraton nyílt megrendezését a következő években is. Számára az idei "tesztüzem" abszolút pozitív élményeket nyújt és néhány holtponton átesve töretlenül vág neki a hátralévő távoknak. A meleg időjárást persze nem könnyű elviselni, de a frissítőt szállító buszon található elemózsiát a futókhoz alkalmazkodva állítják össze és egyre gördülékenyebb a csapatjáték.

Veress Béla is elemében van, úgy érzi, hogy semmi sem állíthatja meg. A Magyarországi szakaszokra már átesett azon a holtponton, ami után szinte bármire képesnek érzi magát.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 02. 14:46, kedd | Helyi

Kiskunfélegyházán tartott fogadóórát Lezsák Sándor országgyűlési képviselő

November 27-én került sor Bács-Kiskun Vármegye 4. számú választókerületének országgyűlési képviselője soron következő fogadóórájára.

2025. December 01. 09:03, hétfő | Helyi

Három versenyen értek el sikereket a félegyházi birkózók az elmúlt hétvégén

A Bárány-Almási család gyermekei közül a legkisebb is felnőtt nagyobb testvéreihez és már róla is elmondható, hogy Magyarország bajnoka.

2025. November 29. 21:18, szombat | Helyi

Bemutatták Lezsák Sándor legújabb művét a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban

November 27-én, csütörtökön mutatták be Lezsák Sándor: Habcsók című művét a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

2025. November 29. 13:25, szombat | Helyi

Tornaszobát avattak a Gátéri Liget Óvodában

Ünnepélyes keretek között adták át csütörtök délután a Gátéri Liget Óvoda új tornaszobáját.