Városlista
2025. április 9, szerda - Erhard

Hírek

2017. Január 24. 11:20, kedd | Belföld
Forrás: mti

Még mindig sok helyen szmogos a levegő

Még mindig sok helyen szmogos a levegő

Néhány helyen javult, de az ország nagy részén továbbra is veszélyes vagy egészségtelen a levegő a magas szálló por (PM10) koncentráció miatt.

Budapesten kedden is veszélyesnek minősítette a levegő minőségét az Országos Közegészségügyi Központ (OKK).

Az OKK legfrissebb mérési eredményei alapján az ország nyugati felében javult több helyen a légszennyezettség mértéke, de ott is mindenhol legalább kifogásolt a levegő minősége.

Kedden az OKK térképén tizenegy település - Budapest, Tököl, Vác, Szolnok, Eger, Salgótarján, Miskolc, Sajószentpéter, Kazincbarcika, Putnok, és Hernádszurdok - szerepelt a veszélyes levegőminőséget jelző piros színnel.

További tizenkét települést jelöltek az egészségtelen levegőminőséget jelző narancssárga színnel, ezek: Szeged, Debrecen, Oszlár, Dunaújváros, Százhalombatta, Dorog, Esztergom, Tatabánya, Győr, Sopron, Szombathely és Szentgotthárd.

A levegő szennyezettségének egészségügyi értékelése egy index alapján történik. Az OKK a légszennyező anyagok legfontosabb egészségkárosító hatásai alapján négy szintet különít el: kék (elfogadható), zöld (kifogásolt), narancssárga (egészségtelen), piros (veszélyes). Az önkormányzatok az utóbbi két kategória alapján rendelhetik el a szmogriadó tájékoztatási, illetve riasztási fokozatát.

A kismértékű javulás ellenére továbbra is számos településen - köztük Budapesten - van érvényben a szmogriadó riasztási vagy tájékoztatási fokozata.

Az előrejelzés a következő napokban is folytatódik a párás, ködös idő. Erős szél továbbra sem várható, kedden a Nyugat-Dunántúlon és a Tiszántúlon szerdán és csütörtökön az Alföld egyes részein élénkülhet csak meg a légmozgás, amely némileg javíthatja a levegő minőségét.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt

Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára

2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld

OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament

A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.

2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!

A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.

2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld

Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja