Városlista
2025. július 13, vasárnap - Jenő

Hírek

2016. Július 14. 12:35, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Meghibásodás miatt leállították a paksi atomerőmű 1. blokkját

Meghibásodás miatt leállították a paksi atomerőmű 1. blokkját

Az irányítástechnikai berendezés meghibásodása miatt leállították a Paksi Atomerőmű 1. blokkját csütörtök reggel. A szakemberek dolgoznak a hiba pontos behatárolásán és elhárításán.

A blokk a meghibásodása miatt automatikusan, az ilyen esetekre előzetesen kidogozott terv szerint és a nukleáris biztonsági előírásoknak megfelelően állt le - közölte honlapján az Országos Atomenergia Hivatal.

A hatóság közlése szerint, az eset a védelmi rendszerek automatikus működését nem igényelte, a blokk biztonsága nem volt és nincs veszélyeztetve. A reaktor jelenlegi, a nukleáris biztonsági szabályok szerint beállított üzemállapota időkorlátozás nélkül fenntartható, a javítás elvégezhető. A blokkot a hiba feltárását és kijavítását követően az OAH hatósági felügyelete mellett fogják visszaindítani - közölték.

Kovács Antal, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. kommunikációs igazgatója az MTI kérdésére elmondta, hogy a reaktor várhatóan már pénteken délben újra csatlakozik a hálózatra. A műszaki hiba és annak elhárítása a másik három blokk üzemelését nem befolyásolja.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is

A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb

2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld

MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba

A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.

2025. Július 13. 09:04, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint Brüsszel hibája, hogy az USA jelentősen emeli a vámokat

Szijjártó Péter: az amerikai vámemelés is a brüsszeli vezetés alkalmatlanságát bizonyítja.