Hírek
2022. November 30. 08:31, szerda |
Helyi
Forrás: MTI
Megjelent a Sport 2022 évkönyv

A kötetet bemutató keddi sajtótájékoztatón Gyulay Zsolt, a MOB elnöke úgy fogalmazott: a könyv kiadása egy szép hagyomány, amelyet szeretnének folytatni.
A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) kiadásában, a sportért felelős államtitkárság támogatásával, a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) Nagy Béla Programjának keretében megjelent a 2022-es esztendő sportsikereit, felejthetetlen és szomorú pillanatait felelevenítő Sport 2022 évkönyv.
"A szöuli olimpia után a győztes négyesünkről is megjelent a sportévkönyvben egy cikk, ami nagy szó volt, jó volt azt a kiadványt kézbe venni, minőséget képviselt. Ez a mai napig megvan, gratulálok mindenkinek, aki bekerült ebbe a könyvbe" - mondta Gyulay Zsolt, a MOB elnöke.
Hozzátette: idén számos magyar siker született, így a pekingi téli ötkarikás játékok például minden idők legjobb magyar szereplését hozta, de már előre is tekintenek Párizsra, hiszen jövőre elkezdődnek a kvalifikációs versenyek.
"Készen állunk, szeretnénk sok kvótát szerezni, különleges játékokra készülünk, hiszen az olimpia visszatér Európába. Bízom benne, hogy sportolóink tovább folytatják a sikerszériát" - jelentette ki Gyulay Zsolt.
Szöllősi György, az MSÚSZ elnöke, a kötet állandó szerzője köszöntőjében méltatta a kollégák munkáját, s hangsúlyozta: bár a technológiai robbanás teljesen átalakítja az életet, így a sporthírek feldolgozását is, az évkönyv műfaján nem fog az idő, s nagyon örül annak, hogy a sportújságírók szövetsége ismét partner lehetett a sportévkönyv kiadásában.
Amler Zoltán, a könyv főszerkesztője az MTI-nek elmondta, több mint negyven szerző írásaiból állt össze az 512 oldalas mű, amelyben csaknem egymillió karakter mellett mintegy 600 fotó kapott helyet.
A keddi könyvbemutatón ott volt Nádas Bence, olimpiai negyedik, világ- és Európa-bajnok kajakos, Battai Sugár, világbajnok kardozó, Bíró Attila, a női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya és Magyari Alda, olimpiai bronzérmes pólós is.
A sportévkönyv története 1984-re, a Los Angeles-i olimpia évére nyúlik vissza, az akkorit azonban bezúzták. A sorozat így az 1988-as szöuli olimpia évétől lehet teljes a polcokon. A Magyar Olimpiai Bizottság saját szerkesztésben, gondozásban 2014-ben adta ki először.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 24. 15:18, szerda | Helyi
111 motoros szív dobbant egyszerre a jótékonyságért Félegyházán
Hatalmas sikerrel zárult az I. Félegyházi Jótékonysági GentleWo-men’s Gurulás, amelynek bevételéből a Kecskeméti Koraszülött Osztály kap támogatást.
2025. Szeptember 22. 14:00, hétfő | Helyi
Megújult Kincskereső kisködmön – különleges tárlat Félegyházán
2025-ben a SCOLAR KID gondozásában jelent meg a Kincskereső kisködmön új, különleges kiadása, amely több szempontból is egyedülálló.
2025. Szeptember 22. 13:47, hétfő | Helyi
Őszi Lakótelepi Sokadalom várja a családokat Kiskunfélegyházán
2025. október 10-én, péntek délután és este ismét élettel telik meg a Petőfi lakótelep, ahol 16 és 22 óra között rendezik meg a Lakótelepi Sokadalmat. A program minden korosztály számára kínál élményt.
2025. Szeptember 22. 13:16, hétfő | Helyi
Autómentes Nap Kiskunfélegyházán – játékosan a közlekedésbiztonságról
2025. szeptember 25-én, csütörtökön rendezik meg az Autómentes Napot Kiskunfélegyházán, amely változatos programokkal várja az óvodásokat, iskolásokat.