Városlista
2025. április 16, szerda - Csongor

Hírek

2020. Február 03. 15:23, hétfő | Helyi
Forrás: Adrienn

Megkapták szalagjaikat a Kossuth Lajos szakképző iskola végzős diákjai is

Megkapták szalagjaikat a Kossuth Lajos szakképző iskola végzős diákjai is

A Kiskunhalasi SZC Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Szakképző Iskolája és Kollégiuma január 31-én tartotta szalagavató ünnepségét a Városi Sportcsarnokban.

Miután a felnőtté válás jelképének kék szalagját feltűzték a végzős diákokra, Ágoston Tibor tagintézmény vezető osztotta meg gondolatait az ünnepségen megjelentekkel és búcsúzott a ballagó diákoktól:

„Legyen a záróvizsga egy olyan esemény az életedben, amelyre nem pironkodva, hanem büszkén fogsz emlékezni. A mai este viszont a vidámságé, a jókedvé. Az elkövetkező hetek szóljanak a jókedvű tanulásról. Céljaink megvalósításához, a felkészüléshez kívánok az iskola valamennyi dolgozója és a magam nevében jó egészséget, erőt és kitartást.”

Az igazgató végül Moldova György Kossuth-díjas magyar író szavaival zárta beszédét:

"Az ért el igazi sikereket, aki jól élt, gyakran nevetett, sokat szeretett, elnyerte az okos emberek tiszteletét, a szegények bizalmát és a gyerekek vonzódását, aki különb világot hagyott maga után, mint amilyet ő talált születésekor, aki mindenben a jobbat kereste, és ő is a legjobbat adta önmagából."

Az ünnepség további részében a ballagató diákok műsora szórakoztatta a közönséget, melyben a prózai hangvételű produkciók mellett természetesen a vidámság, a zene és a tánc is szerepet kapott.

A jeles eseményt a szokásokhoz hűen a végzősök búcsú keringője zárta.

(Képek: Fantoly Márton - Félegyházi Közlöny)

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 15. 15:47, kedd | Helyi

18 éve álmodták meg a bővítést, most megvalósult

A KSZC Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium régóta dédelgetett álma vált valóra 2025-re.

2025. Április 15. 08:11, kedd | Helyi

Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni

A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.

2025. Április 14. 13:40, hétfő | Helyi

A 90 éves Rózsika néni aktívan éli mindennapjait

Tarjányi Jánosné szül.: Pál Rózsa a napokban ünnepelte 90. születésnapját.

2025. Április 14. 09:52, hétfő | Helyi

Sok érdeklődőt vonzott az alternatív egészségnap

Alternatív egészségnapot tartottak április 13-án (vasárnap) a Szakmaközi Művelődési Házban. Az érdeklődőket számos érdekes programmal, előadásokkal és kézműves termékek vásárával várták 9-18 óráig.