Városlista
2025. május 25, vasárnap - Orbán

Hírek

2014. Szeptember 11. 10:01, csütörtök | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

Megkondult a harang a félegyházi tűzoltóságon

Megkondult a harang a félegyházi tűzoltóságon

A 2001-es World Trade Center elleni terrortámadás mentési munkáiban elhunyt amerikai bajtársakra, illetve a különböző katasztrófák, káresemények során életüket vesztett tűzoltókra, katasztrófavédelmi szakemberekre, mentőkre, rendőrö

A 2001-es World Trade Center elleni terrortámadás mentési munkáiban elhunyt amerikai bajtársakra, illetve a különböző katasztrófák, káresemények során életüket vesztett tűzoltókra, katasztrófavédelmi szakemberekre, mentőkre, rendőrökre és nem utolsó sorban civilekre emlékeztek ma (szeptember 11-én) a reggeli szolgálatváltáson a félegyházi lánglovagok. Ünnepi beszédet mondott Leiz Gábor tűzoltóparancsnok és Retkes Illés nyugalmazott tűzoltó alezredes. A megemlékezés virágait Kapus Krisztián polgármester és Retkes Illés helyezte el. Végezetül megkongatták a laktanya előtt felállított harangot, melynek tövében gránitlapba ágyazva van elhelyezve egy, a New York-i ikertoronyból származó acéldarab.

A Kiskunfélegyházi Hivatásos Tűzoltóság 10 éven át – minden év szeptember 11-én- maratoni távú emlékfutást rendezett, ahová az ország minden részéről érkeztek tűzoltók. Az emlékfutással adóztunk a hősi halált halt tűzoltók emlékének, erősítve ezzel a nemzetközi összefogást, a tűzoltók bajtársi összetartozását.
2012 januárjában, tűzoltóságunk az amerikai nagykövetségen ünnepélyes keretek között megkapta a leomlott World Trade Center acélgerendájának egy darabját az amerikai tűzoltóktól. Eldöntöttük, hogy az emlékfutás 10 évének lezárásaként építünk egy haranglábat, amiben elhelyezzük a tűzoltói bajtársiasság jelképeként kapott acéldarabot. Ezzel kívánunk időt álló, nemzeti hagyományainkat tükröző emléket állítani, minden – amerikai és magyar – hősi halált halt tűzoltónak.
A harangláb elkészült! Azóta minden év szeptember 11-én a harang megkondításával tisztelgünk a szolgálatteljesítés során elhunyt valamennyi tűzoltó kollégánk emlékének. A tűzoltók társadalma már sokszor bizonyította a honfitársainak, hogy rájuk mindig számíthatnak a bajban. Mai napon emlékezzünk tehát mindazokra, akik ennek a nemes küzdelemnek szentelték életüket – mondta el Leiz Gábor.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 25. 09:52, vasárnap | Helyi

Turisztikai kerékpárutat avattak Petőfiszálláson

2025. Május 24. 17:19, szombat | Helyi

Testvérvárosunk, Feltre gyöngyszemei fotókon

A feltrei testvérvárosi F-Cube fotókör alkotásaiból nyílt kiállítás a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban május 23-án.

2025. Május 24. 16:45, szombat | Helyi

Emberi sorsok lenyomatai képekben és lírában

Különleges élményben volt részük mindazoknak, akik ellátogattak a Móra Ferenc Művelődési Központba május 23-án a „Gubcsi-zsáner – Attila színben, Lajos lírában” című kiállításmegnyitóra.

2025. Május 24. 16:07, szombat | Helyi

Felvonulással vette kezdetét a pásztortalálkozó

Pásztortalálkozó színesíti a Városalapítók Hetének programsorozatát, mely felvonulással vette kezdetét városunk főutcáján május 24-én szombaton délelőtt.