Hírek
2014. Február 08. 07:00, szombat |
Bulvár
Forrás: - szerk. -
Megoldódhat a jeti rejtélye?
Tudományos módszerek segítségével most először találtak elfogadható magyarázatot a himalájai óriás lény – a jeti – rejtélyére.
Sokan meseszerű lényként, kitalációként emlegetik a szőrös hegyi embert, aki a Himalája hegyein él. Nem alaptalanul, hiszen számtalan korábbi bizonyítékról derült ki, hogy hamisítványok, ill. nem azok, aminek látszanak.
Bryan Sykes az Oxford Egyetem genetikusa szerint a jeti nem más, mint egy 40.000 éve már kihaltnak hitt norvégiai jegesmedvefaj. Állításának alapköve két rejtélyes lénytől származó DNS-minta. Az egyik mintát az 1950-es években Indiában találták egy mindezidáig azonosítatlan lény maradványaiból vették, a másikat pedig egy bhutáni vadász által talált szőrszálból nyerték ki. Sykes mindkét mintát vizsgálatnak vetette alá, majd összehasonlította a kihalt állatok DNS-ével, így jutott el végül a kihalt jegesmedvefajig, amellyel 100%-os egyezést mutatott ki. Az eredmények publikálásakor Bryan Sykes azonban közölte, hogy egyetlen eredmény alapján nem mondható ki egyértelműen, hogy a jeti egy kihalt jegesmedvefaj, ehhez mindenképpen további kutatásokra van szükség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 01. 07:19, hétfő | Bulvár
Felkapcsolták a fényfüzért az Ország Karácsonyfáján
Az ünnepi gyertyagyújtás szimbólumaként felkapcsolták az Ország Karácsonyfáját díszítő fényfüzért a Kossuth téren vasárnap.
2025. November 29. 09:17, szombat | Bulvár
Magyarország orosz olajcégek érdekeltségeit vásárolhatja meg
2025. November 27. 07:41, csütörtök | Bulvár
Sziget - A főváros tíz évig bérbe adja a Hajógyári Szigetet a fesztivál szervezőinek
A Sziget Szervezőiroda üdvözli a Fővárosi Közgyűlés szerdai döntését, mely szerint a következő tíz évre bérbe adják a szervezőknek a Hajógyári-sziget érintett részét a fesztivál idejére
