Hírek
2013. Szeptember 27. 16:27, péntek |
Helyi
Forrás: - szerk. -
Mihály napi Pásztorvásárnap
Az ország ezerháromszáz településén, közöttük Kiskunfélegyházán is hagyományőrző és kulturális fesztivált tartanak Szent Mihály-napja alkalmából
Az ország ezerháromszáz településén, közöttük Kiskunfélegyházán is hagyományőrző és kulturális fesztivált tartanak Szent Mihály-napja alkalmából az „Itthon vagy –Magyarország, szeretlek programsorozat keretében, melynek megrendezésére 750 ezer forint támogatást nyert a város a Belügyminisztérium pályázatán. A fesztivál három helyszínen – Kiskun Múzeum, Petőfi Sándor Városi Könyvtár és Művelődési Központ, Szakmaközi Művelődési Ház – zajlik.
A két napos fesztivál szeptember 28-án Mihály napi kézműves foglalkozással indul a művelődési központban, majd este a Kiskunfélegyházi Zenebarátok Kórusa ad hangversenyt, míg a Szakmaközi Művelődési Házban szüreti bál kezdődik. Másnap a Vásárnyitás alkalmából Kapus Krisztián polgármester mond köszöntőt a Kiskun Múzeumban. Délelőtt nyitja meg kapuját a „Mesterségek udvara”, ahol borász, fazekas, kovács, méhész és szűcsmesterek adnak ízelítőt tudományukból, illetve ajánlják portékáikat az érdeklődő közönségnek. Lehetőség lesz megtekinteni a múzeum Kiskunság pásztor- és betyáréletét bemutató kiállításait, valamint az országban egyedülálló börtönmúzeumot is. A gyermekeket népi játékok várják, a felnőttek pedig hasznos információkhoz juthatnak a helyi Tourinform Iroda jóvoltából. Játékos vetélkedő –játékos próbatételek várják a vállalkozó kedvűeket „Szeretlek Kiskunfélegyháza” címmel. Az ügyesebbek bőrből és gyapjúból készíthetnek dísztárgyakat, míg a kíváncsiak városnéző sétára indulhatnak. A Natura Hungarica Alapítvány közreműködésével Gardrób Tuning néven félegyházi motívumokkal díszíthetik ruhatárukat az érdeklődők.
Délben Mihály napi szentmisét celebrál a Sarlós Boldogasszony templom plébánosa a Kiskun Múzeum kápolnájánál. A déli szieszta idején szalma pihenő és olvasósarok kínál nyugodt perceket. A Királyi Szakácsok kemencés kenyérlángossal tartanak gasztronómiai bemutatót.
A délután folyamán különböző kulturális műsorok között válogathatnak a ’vásározók’. Varga Mihály mesemondó és a Profil bábcsoport előadása után a népzenéé lesz a főszerep. Gárgyán Ildikó népdalcsokorral, Cseke Attila és Vas László dél-alföldi népdalokkal és dudanótákkal szórakoztatja a közönséget. Nem marad el a táncház és a pásztortűzgyújtás sem. A programhoz csatlakozott településeken egyszerre lobbannak fel a tüzek, amivel az összetartozás érzését kívánják erősíteni. A tűzgyújtás előtti vidám hangulatról Gulyás László és a Langaléta Garabonciások gondoskodnak.
A program plakátját ITT megtekintheti!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 09:50, kedd | Helyi
Időutazás a Kiskunfélegyházi Városháza tornyában
A szecessziós városháza nemcsak építészeti élmény, hanem egy darabka történelem és bepillantás a város irányításába is.
2026. Május 04. 21:13, hétfő | Helyi
Műszaki állomás gyulladt ki Kiskunfélegyházán
A Csólyosi útra helyi és kecskeméti tűzoltókat riasztottak.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
