Városlista
2025. szeptember 2, kedd - Rebeka

Hírek

2020. Június 05. 11:33, péntek | Helyi
Forrás: Adrienn

Minden korosztály képviseltette magát az EFI kerékpártúráján

Minden korosztály képviseltette magát az EFI kerékpártúráján

A Kiskunfélegyházi Egészségfejlesztési Iroda június 3-án (szerdán) kellemes biciklitúrára invitált minden sportbarátot.

Az előre meghirdetett időpont közeledtével szép számban gyülekeztek a túra résztvevői az Ótemplom előtti szökőkútnál, ahonnan 16:30 órakor indultak a 16 km-es útra. A fenyegető sötét felhők és a felkerekedő szél sem szegte kedvüket a vállalkozó kedvű bringásoknak és maradéktalanul teljesítették a távot.

A kellemes hangulatú kerékpártúrán 15 fő vett részt, a legfiatalabb résztvevő 3 éves volt, aki szüleivel teljesítette a távot, a legidősebb pedig 76 éves. A lelkes csapat a Béke térről indult, majd néhányan a Kőrösi úti Belső iskola buszmegálló érintésével visszafordultak a bankfalui Templomhalomhoz. Akadtak azonban bevállalósabbak is, ők kitekertek egészen a Kőrösi úti autóbusz-fordulóig. Oda-vissza ez kb. 23 km-es út.

A túra alatt mindenki abban a tempóban biciklizett, ami neki kényelmes, ennek ellenére is röpke fél óra alatt már megérkeztek a Belső iskolához.
Az EFI munkatársai a sor elején és végén tekerve biztosították, hogy a túra végpontjában újra összerázódjon a csapat és egész úton ügyeltek arra is, hogy a csapatból ne maradjon le senki. A Templomhalomhoz 18 óra körül érkezett meg a csapat, ahol az EFI munkatársai kis frissítővel, gyümölcssalátával és sós teasüteménnyel várták az érkezőket.

- Többen most jártak először a Templomhalomnál, így számukra külön érdekessége volt a túrának, hogy eljutottak ehhez a helytörténeti nevezetességhez. De összességében is elmondhatom az összeverbuválódott csapat tagjairól, hogy nagyon jól érezték magukat ezen a kellemes szabadtéri programon – nyilatkozta lapunknak Modok Ágnes, aki az EFI képviseletében teljesítette a távot.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 01. 16:50, hétfő | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. Augusztus 29. 09:41, péntek | Helyi

A gólyák nem pihennek - újabb hármasikrek látták meg a napvilágot Kecskeméten

Tripla „Csoda” a felsőlajosi Bartucz családban!

2025. Augusztus 28. 12:48, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.