Városlista
2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2019. Július 21. 07:16, vasárnap | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Minden negyedik házaspárt érint a meddőség Magyarországon

Minden negyedik házaspárt érint a meddőség Magyarországon

A meddőség minden negyedik házaspárt érint Magyarországon - mondta Ratkó Tünde szülésznő szombaton az M1 csatornán.

Kifejtette, világszinten is nagyon nagy arányban küzdenek az emberek a meddőséggel, és miközben általában női problémának tekintik, 40-40 százalék az esélye a rendellenességnek a két nem között, 20 százalékban pedig valamilyen külső okra vezethető vissza.

A férfiakat érintő meddőség hátterében általában a rossz táplálkozás áll; a tartósítószerek, a konzervált ételek, és általában az élelmiszeriparból érkező rossz minőségű ételek jelentősen rontják a termékenységet. Különösen fontos a bevitt vas szerepe ezen a területen mind a férfiak, mind a nők körében - fűzte hozzá.

Címkék: házaspár, meddőség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 11. 07:50, péntek | Életmód

Szerbiai orvosok szerint a NATO légicsapásainak következményeként sok a rákos megbetegedés az országban

A Jugoszlávia elleni 1999-es NATO-légicsapások következtében az utóbbi 25 évben jelentősen megnőtt a rákos megbetegedések száma - állítják szerbiai orvosok.

2025. Április 11. 07:48, péntek | Életmód

Kiterjesztik a kistelepülési kocsmák támogatási programját

A pályázatra jogosult italüzletek mintegy 80 százaléka jelentkezett a kormány által a falusi kiskocsmák számára meghirdetett, 3 millió forintos támogatási programra;

2025. Április 11. 07:47, péntek | Életmód

Hét új látványossággal gazdagodik a Mini Magyarország makettpark Szarvason

Hét új látványossággal gazdagodik a szarvasi Mini Magyarország makettpark húsvétkor - közölte a turisztikai létesítmény csütörtökön közleményben az MTI-vel.

2025. Április 10. 07:10, csütörtök | Életmód

Rákellenes nap - A fiatalabb nők körében emelkedett a daganatos megbetegedések száma

A Magyar Rákellenes Liga neves szakemberek előadásaival várja az érdeklődőket, és kifejezetten a fiatal nők körében megnövekedett esetszámra is fel kívánja hívni a figyelmet a rákellenes napon.